Sněmovna se zabývala 3,5 hodiny programem, pravice žádala řadu změn

Praha – Poslanecká sněmovna měla dnes dopoledne schvalovat mimo jiné novelu o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. K tomu ale nedošlo. Poslanci se asi  tři a půl hodiny se zabývali návrhy na úpravu programu schůze.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Desítky požadavků přednášeli poslanci opozičních TOP 09 a ODS, z části koalice zněla slova o obstrukcích. Poslanci pravicové opozice navrhovali pevné zařazení některých poslaneckých, senátních, krajských, ale i vládních předloh, jiné body žádali vypustit.

Pravicová opozice ale tvrdí, že chtěla upozornit na to, že koalice nechce projednávat poslanecké novely zákonů. Některé z nich leží v dolní komoře i dva roky.

Podle předsedy klubu TOP 09 a Starostové Františka Laudáta se koalice chová při formování programu schůzí chaoticky. Sněmovně potom představil statistiku neprojednaných poslaneckých návrhů. Žádal také, aby na ně koalice vyčlenila na každé schůzi jeden jednací den.

„Koalice cíleně projednává jen některé zákony, další nechává u ledu. Považujeme za nepřijatelné, aby například návrh na změnu Ústavy čekal na projednání dva roky," uvedl již dříve Laudát.

Slova o obstrukci Laudát podobně jako šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura odmítl. Stanjura poukázal na to, že v úterý navrhovali změny v programu vládní poslanci. „My když uděláme to samé, tak je to obstrukce, když to udělají oni, tak je to v pořádku," řekl novinářům.

Na blokování jednání Sněmovny naopak poukazovali ministr Jiří Dienstbier a předseda rozpočtového výboru Václav Votava (oba ČSSD). „Je to v tuto chvíli zřejmá obstrukce, hodinu se tady načítají mraky pozměňovacích návrhů k programu schůze, je to obstrukce bez jakéhokoliv deklarovaného smyslu ze strany ODS a TOP 09," řekl novinářům při debatě o úpravách programu Dienstbier.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Se Šmardou ve vládě nebudu, prohlásil Babiš

16.08.2019 20:26 Premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou ve vládě nebude,…

Migranti jsou jako invazivní rostliny? Policie vyšetřuje poslankyni…

16.08.2019 19:11 Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama