ČSSD zaplatila první část peněz. Místo Altnerovi dvěma věřitelům

Praha - Sociální demokraté dnes zaplatili první část peněz, které dluží advokátovi Zdeňku Altnerovi. Podle rozhodnutí soudu mu musejí zaplatit celkem 337 milionů korun. Peníze však zatím neposlali přímo Altnerovi, ale jeho věřitelům.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

38. sjezd České strany sociálně demokratické
doporučujeme

ČSSD zaplatila dvě pohledávky věřitelů advokáta Zdeňka Altnera, kterému má celkem uhradit 337 milionů. Peníze nechce strana poslat přímo Altnerovi, prý se bojí, že kdyby nakonec uspěla s dovoláním u Nejvyššího soudu, už by peníze nedostala zpět.

Na druhou stranu se ale bojí také exekutorů, kteří se na ni obracejí jménem věřitelů advokáta Altnera. Exekutoři chtějí, aby strana z peněz určených Altnerovi platila jeho dluhy, což se tedy ČSSD chystá.

Zmíněné dva exekuční příkazy dnes nabyly právní moci. ČSSD uhradila přes 72 tisíc korun Oborové zdravotní pojišťovně a více než 22 tisíc České advokátní komoře. Šlo ale tedy o necelých sto tisíc korun, z požadovaných 337 milionů nepatrná částka.

ČSSD prohrála spor se svým bývalým právníkem, který je zastupoval ve sporu o sídlo strany - Lidový dům. Strana měla do čtvrteční půlnoci Altnerovi zaplatit dlužnou částku 18,5 miliónů korun navýšenou o 318 miliónů korun.

Miliony navíc jsou smluvní pokuta, kterou musí ČSSD zaplatit právníkovi za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku. Strana však odmítla částku zaplatit a podala dovolání k Nejvyššímu soudu a žádost o odklad vykonavatelnosti rozsudku.

Loading...
Témata: ČSSD | altner, zdeněk
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama