Nepište otřepané fráze o lumpárnách, zlodějnách, rozkradeném národním bohatství, varuje Zahradil. A Langer přidal bášeň

Praha – Občanská demokratická strana slaví 25. výročí od založení. Při té příležitosti na sociálních sítích europoslanec Jan Zahradil, který je členem strany od jejího počátku, na výrazné okamžiky, které stranu ovlivnily.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Jan Zahradil na 24. kongresu ODS
doporučujeme

„Dneska je to 25 let od založení ODS a tudíž taky 25 let, co jsem jejím členem. Čtvrtstoletí je fakt v politice dlouhá doba. Co mi při tom 'na první dobrou' naskočí? Že ta partaj je neodmyslitelně a neodmazatelně spojená s klidným rozdělením státu a vznikem a prvními lety samostatné České republiky. Že je v tomto smyslu státotvorná," začal svou úvahu politik.

ODS má podle něj lví podíl na úspěšné ekonomické transformaci 90. let. „Zdůrazňuji slovo ÚSPĚŠNÉ a budu ji vždycky a všude obhajovat, včetně kupónovky. Nepište mi sem proto nikdo laskavě takové ty otřepané fráze o lumpárnách, zlodějnách, rozkradeném národním bohatství atd.atd. Pište si to jinam, dneska to budu mazat," vzkázal Zahradil možným kritikům.

„Že první pád 'na hubu' přišel sice zaslouženě s aférou Bács/Sinha, nicméně ta by podle dnešních standardů nestačila nejen na pád vlády, ale ani na demisi ministra," poukazuje občanský demokrat na kauzu fiktivních sponzorů ODS z roku 1997.

„Že následná opoziční smlouva byla děsivě démonizovaným, leč celkem standardním politickým obchodem. A že na odporu k ní se zformoval celý jeden politický proud, který z toho a pouze z toho dodnes žije (spíše tedy už skomírá). Že nejlepší volební výsledek jsme nedosáhli za Klause, ale v roce 2006 za Topolánka. A že pak jsme do roku 2010 přišli o polovinu voličů. A že to bylo kvůli 'politickým podnikatelům', kteří se na některé naše politiky nejen přicucli, ale některé dokonce přímo vyrobili - a lidi to oprávněně strašně štvalo," připustil europoslanec.

„Že jsme byli první eurorealistická strana v středoevropském regionu a že se teprve teď ukazuje, jak to bylo prozíravé a jak to předběhlo svou dobu. Že jsme úspěšně v Evropě spoluzaložili úplně novou politickou rodinu, což je vzhledem k setrvačnosti evropské politiky malý zázrak. Že jsme z těch 25 let byli ve vládě celkem 11,5 roku a že naše kladná bilance určitě převažuje nad tou zápornou. Tak. Takže Happy Birthday," dodal na závěr Zahradil.

Jeho stranický kolega a někdejší ministr vnitra Ivan Langer k tomu na Facebooku přidal báseň.

Ať jsme či nejsme (s) ODS...

Nenechme si ukrást naši minulost!
Strom bez kořenů uhyne...

Nenechme si vnutit temný obraz uplynulých let!
Život je barevný, třebaže těžký...

Nenechme se obelhat novodobými věrozvěsty!
Hodnoty a principy se nemění...

Nenechme se podřídit malosti šedivosti a průměrnosti!
Vize, vůle a práce - to jsme my...

Nenechme si vzít odvahu a odhodlání!
Kdo se bojí, nežije, jen přežívá...

Loading...
Vstupte do diskuze (79)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama