Kocáb se pořádně naštval: 26 let po revoluci, tohle nikdo nečekal!

Praha - Návštěva čínského prezidenta v Česku má soudní dohru. Několik osobností podalo kvůli jejímu průběhu žalobu na stát, porušovala prý ústavní a lidská práva a akademické svobody.

Přidejte svůj názor 185 komentářů

Michael Kocáb
doporučujeme

"Chování české policie bylo téměř skandální," řekl Českému rozhlasu hudebník a bývalý politik Michael Kocáb s tím, že se vrátil represivní postup z období Palachova týdne, kdy česká veřejná bezpečnost vážně zabraňovala našim lidem vyjádřit svůj názor.

"Ovšem to bylo v období socialismu, a nikdo neočekával, že se něco takového může objevit 26 let po revoluci," podotkl a dodal, že policie stranila evidentně "čínským agresorům".

"Jeden z důstojníků prozradil, a to by vás mělo zneklidňovat pane Ondráčku, že tento příkaz dostali z Hradu přímo od pana Mynáře. Mělo by vás zneklidňovat, jestli policie, kterou tak milujete a které navrhujete, aby nekriticky naslouchala jakýkoli příkaz, jestli není povelována někým, kdo na to vůbec nemá žádné právo," pokračoval.

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) ale tvrdí,, že policie byla, je a bude represivní orgán, který plní úkoly dané zákonem o policii. "Pokud dojde k názoru, že má dojít k zákroku, tak policie zákrok provádí, a je úplně jedno, jestli proti cizincům, občanům České republiky nebo proti tzv. známým osobnostem, které na daném místě jsou," uvedl.

"U vás to vždycky funguje tak, že policii a ostatní bezpečnostní sbory používáte jako fackovací panáky. Policie provede zákrok, a je to špatně, policie neprovede zákrok, a je to špatně. Policie provedla zákon v rozsahu určeném nadřízenými složkami v souladu se zákonem o policii, a pokud se domníváte, že to bylo zbytečně široké nebo byla porušena vaše základní lidská práva, máte právo se obrátit na soud, což jste zřejmě učinili," dodal.

"Když by se pan Kocáb podíval dále do Ústavy, tak by zjistil, že právo shromažďovací lze omezit zákonem v případě ochrany veřejného pořádku, zdraví, majetku popřípadě pro bezpečnost státu," domnívá se Ondráček s tím, že policie, stejně jako dřívější SNB, má v podstatě stále ty samé úkoly.

Loading...
Vstupte do diskuze (185)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama