Koaliční handrkování v Brně nebere konce, bude se jednat o víkendu

Brno – Také o víkendu bude v Brně pokračovat diskuze o možné magistrátní koalici. KDU-ČSL a ČSSD budou diskutovat o tom, kdy se setkají s ANO, Žít Brno, Stranou zelených a TOP 09 k jednání o možné šestikoalici. 

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

O plánech lidovců a sociálních demokratů dnes informovala řekla primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL). Sama spolupráci zatím nevylučuje a ve vyjádřeních je zdrženlivá. Nemá prý smysl se unáhlit a dělat soudy k věcem, které se neudály. „Půjdeme jednat a uvidíme, jaké budou vzneseny požadavky a zda budou tak protichůdné, že se to nesloží, nebo se najde cesta k této zvláštní spolupráci," uvedla už dříve Liptáková.

Předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil však takovou širokou koalici považuje za méně pravděpodobnou. Jednání se sice nebrání, domnívá se ale, že taková spolupráce fungovat nebude.

Primátor Petr Vokřál (ANO) chce vytvořením šestikoalice zabránit tomu, aby patová situace neovlivnila chod Brna. Čtyřblok s ANO vyzval KDU-ČSL a ČSSD k jednání už o víkendu prostřednictvím TOP 09. Lidovci a sociální demokraté to však nepovažovali za oficiální výzvu od hnutí ANO jako vítěze voleb, a proto stále čekali na oficiální pozvánku, zatímco ANO a partneři čekají na odpověď.

„TOP 09 oznamovala KDU-ČSL a ČSSD, že s nimi nebude jednat samostatně, ale pouze ve čtveřici spolu s ANO, Žít Brno a Stranou zelených a že vyjednávací tým povedu já a paní Jana Drápalová ze Strany zelených. V e-mailu bylo také, že čekáme na návrh termínu," řekl ČTK primátor.

Liptáková potvrdila, že e-mail od TOP 09 dostala. „Vyzvali jsme ji totiž k samostatnému jednání s námi a brali jsme to jako odpověď na naši výzvu, že s námi sami jednat nebudou. Nepovažovali jsme to tedy za oficiální vyzvání o jednání k šestikoalici," uvedla Liptáková s tím, že KDU-ČSL a ČSSD tedy projedná, kdy se všichni dohromady sejdou.

V Brně se rozpadla koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ kvůli sporům mezi ANO a KDU-ČSL. Lidovci uzavřeli spolupráci s ČSSD a hledají nové partnery. ANO zůstalo s Žít Brno a SZ a přibrali TOP 09. Oběma blokům ale chybí hlasy pro většinu v zastupitelstvu. ANO s partnery má 27 mandátů a KDU-ČSL s ČSSD má 18 mandátů. Většina je 28 z celkových 55.

Loading...
Témata: Brno | KDU - ČSL | ČSSD
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama