Rivalita před volbami: Politici se do sebe navážejí na internetu

Praha - Politické strany a hnutí se před podzimními krajskými a senátními volbami stále více vzájemně napadají. Není dne, aby se někdo z politiků nepustil do svého rivala. A nešetří se ani kolegové z koalice. Hlavně na sociálních sítích tak podle politologů testují, kam až můžou zajít a co funguje.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Anfrej Babiš /ANO/ v OVM
doporučujeme

Politici se teď rozhodně nešetří a není rozdíl, jestli jsou spolu v opozici, nebo v koalici. "Je to taková dělostřelecká příprava před volební kampaní. Zkoušení toho, co zabere, a když něco z toho půjde, tak se to pak ve volební kampani použije," myslí si politolog Jan Herzmann.

Naposledy si ministr financí a lídr hnutí ANO na sociální síti rýpnul do svého koaličního partnera z Amsterdamu. "Dnes jsem si vzal kravatu v barvě předsednické země EU - Nizozemska. Pozor! Není to kravata ČSSD," uvedl Babiš na Facebooku.

Předtím se zase ministr za sociální demokracii Zaorálek opřel do ministryně Šlechtové, která přišla s tím, že by Česko kvůli používání zkráceného názvu Czechia muselo vracet asi miliardu z dotací.

Zaorálek poukázal na to, že agentura, která spadá pod její ministerstvo, už tento zkrácený název roky používá. "Paní ministryně by tak měla s bouřlivými debatami o Czechii začít u svých kolegů z Ministerstva pro místní rozvoj," poukázal Lubomír Zaorálek.

Sociální sítě hrají v poslední době čím dál větší roli. Sledují je už nejen mladí a politici si to začali uvědomovat. "To funguje velmi dobře, komunikace po sociálních sítích," řekl Jaroslav Faltýnek z ANO.

"Sdělení, které je rychlé, stručné a ze strany jednotlivých politiků nikým necenzurované," potvrdil Jeroným Tejc z ČSSD. "Určitě doplněk té politické činnosti, oslovuje to určitou komunitu našich voličů," potvrdil i občanský demokrat Zbyněk Stanjura.

Přeborníky na sociálních sítích podle oslovených politologů jsou právě ministr financí Andrej Babiš a ministr zahraničí Zaorálek. Na paty jim ale šlape také ministr zemědělství. "V poslední době i pan Kalousek začal využívat sociální sítě a jeho satirické šlehy mají váhu," dodal politolog Herzmann.

Ostré lokty ve virtuálním prostředí mohou i podle politologů ovlivnit podzimní volby. Zatím poslední předvolební průzkum ukazuje, že se ČSSD téměř dotáhla na hnutí ANO.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama