Kocáb rozcupoval Zemana. Vytmavil mu snad úplně všechno

Praha - Muzikant a exministr pro lidská práva Michael Kocáb se neváhal pustit do prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, například, že chce vrátit Českou republiku před rok 1989, že pohrdá lidmi nebo že se uchyluje k permanentním urážkám.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

Michael Kocáb
doporučujeme

Zeman se podle Kocába nedokáže se svými politickými oponenty vypořádat jinak než urážkou a dehonestací. V argumentační nouzi se prý uchyluje k permanentním urážkám. "Já tento způsob neuznávám a Zemana urážet nehodlám z toho prostého důvodu, že to není člověk, který zrazuje listopadový étos. Jak se holt ukázalo, je to člověk, který i když byl v komunistické straně krátce, přijal komunistické ideje a snaží se polistopadový vývoj zvrátit a přinejmenším v oblasti zahraniční politiky nás přivést do těch vod, ze kterých jsme v roce 1989 unikli," řekl deníku Blesk.

"Copak Miloš Zeman již zapomněl, že čínská komunistická strana, která podobně, jako byla naše nebo ta sovětská, je zločineckou organizací, jež se proviňuje v historickém kontextu obrovskou genocidou vlastního obyvatelstva dosahující až nějakých čtyřicet až šedesát milionů lidí a ve velké míře pokračuje v násilí, útlaku a porušování lidských práv i nadále? My, nejen, že nejsme schopni proti tomu ani hlesnout, ale slovy Zemana se od Číny dokonce učíme, jak stabilizovat společnost, a nabízíme Českou republiku jako bezpečný přístav pro vracející se čínské lodě. Přejmenujme se tedy rovnou na Českočínskou republiku a máme vyřešený problém s názvem," pokračuje Kocáb.

Protestovat proti návštěvě čínského prezidenta na Hradčanské náměstí šel podle svých slov proto, že není ochoten se smířit s tendencí, kterou Miloš Zeman představuje a která dle mého názoru významně ohrožuje naše hospodářské, politické a i bezpečnostní jistoty. Policie ale na místě podle něj chybovala. "Máme právo shromažďovací a právo na svobodný projev a Eliška Wagnerová připomíná, že tento policejní postup musí být obhajitelný i z pohledu všech těchto kolidujících práv - podotýkám, že my jsme měli shromáždění řádně ohlášené a magistrát proti němu nic nenamítal," dodal.

Policie ale demonstrany na místo nevpustila, protože jim to podle Kocába přikázal kancléř prezidenta Vratislav Mynář. "Jednoduchá, avšak těžko dokazatelná odpověď. Samozřejmě to nikdo nikdy nepřizná, ale existuje video záznam, kde jeden z důstojníků prozrazuje, že dostali takovýto pokyn. Jsme si vědomi (spolu s Martinem Bursíkem, Kateřinou Jacques, Janem Kalvodou nebo Hanou Marvanovou – pozn. red.) toho, že nezákonnost postupu policie bude zpochybňována, proto podáváme ústavní stížnost a žalobu ke správnímu soudu, aby se tím zabývaly soudy a rozhodly, jestli policie postupovala v souladu, nebo ne," sdělil Blesku.

"Chování české policie bylo téměř skandální," řekl nedávno Českému rozhlasu hudebník a bývalý politik Michael Kocáb s tím, že se vrátil represivní postup z období Palachova týdne, kdy česká veřejná bezpečnost vážně zabraňovala našim lidem vyjádřit svůj názor. "Ovšem to bylo v období socialismu, a nikdo neočekával, že se něco takového může objevit 26 let po revoluci," podotkl a dodal, že policie stranila evidentně "čínským agresorům".

Vyjádřil se také k vystoupení zpěvačky Lenky Dusilové: "Zase je v tom to Zemanovo pohrdání lidmi, později ji označil dokonce za podřadnou zpěvačku. Opět neskousnutelné. Lenka vyjádřila svůj názor na své vlastní profesní platformě, při ocenění muzikantů. Kde jinde by se to mělo stát? Navíc je chráněná Ústavou ČR, má svobodu projevu a může svůj názor vyjádřit kdekoli," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze (79)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama