Otázka pro Fialu: Pane předsedo, proč jste takový debil?

Praha - Politolog a předseda ODS Petr Fiala chtěl vzdát hold žurnalistické práci a zároveň ukázat, že má smysl pro humor. Ve fiktivním rozhovoru proto redaktorovi odpovídal na otázku "Proč jste takový debil?"

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Petr Fiala na 26. kongresu ODS
doporučujeme

Aby vzdal Fiala hold žurnalistické práci, uvádí na svém blogu přepis typického a fiktivního rozhovoru, který téměř umožnil prezentovat to, co současná ODS veřejnosti nabízí:

Redaktor: „Pěkné odpoledne, vážení posluchači, teď se zaměříme na aktivity Občanské demokratické strany, která je tu už bohužel dlouho, ale prostě tu je a zrovna má výročí. A na telefonu už mám předsedu strany Petra Fialu, dobrý den. A pojďme rovnou k věci: Pane předsedo, rád bych se vás zeptal, proč jste takový debil?"
Já: „Pane redaktore, co rozumíte pojmem debil?" (Zkouším zjistit, o co jde, s novináři se přece nebojuje, poradí vám každý píárista.)
Redaktor: „Neodpovídáte na otázku, položím ji znovu: PROČ jste takový debil?"
Já: „Nemohu..."
Redaktor: „Ale já se Vás ptám, proč!?"
Já: „Jenomže..."
Redaktor: „Musím vás přerušit, to posluchače opravdu nezajímá, vy mi stále neodpovídáte. Víte, já jsem si dělal takový ‚špinavý' (ve sluchátku je slyšet mírné pochechtávání redaktora) průzkum mezi svými známými a já jsem se shodl jednoznačně na tom, že jste debil. Co mi k tomu řeknete?"
Já: „Pane redaktore, já..."
Redaktor: „Tak to nemá smysl. Od vás se odpovědi nedočkáme. Ale pojďme jinam. Ještě by mě zajímalo, proč jste cestou na včerejší besedu s občany nenesl v ruce vlajku vaší strany."
Já: „Vůbec nerozumím otázce... Já vlajky nikdy nenosím, ani nevím, jestli nějakou máme, na besedu jsem šel diskutovat o..."
Redaktor: „Takže vy se za svou stranu stydíte?"
Já: „To v žádném případě, ale..."
Redaktor: „Ale proč jste neměl vlajku?"
Já: „To přece..."
Redaktor: „Tedy se stydíte a to, myslím, mluví za všechno. Já vám děkuji, pane předsedo. To byl Petr Fiala, předseda vám dobře známé strany, a nyní se podíváme na něco radostnějšího a důležitějšího. V pražské zoologické zahradě se nečekaně narodilo mládě brouka..."

(Omlouvám se médiím, že záznam z důvodu nedostatku místa končíme těsně před tou nejzajímavější zprávou. Chci všechny ujistit, že vývoji v sekci brouků v pražské ZOO samozřejmě uvnitř strany věnujeme velkou pozornost!)

ODS je podle jejího šéfa ráda, že redaktoři projevují tolik trpělivosti, protože jinak by se u nás prý ani dobrá politika nedala dělat. "Za prostor, který jsem v médiích dostal, jsme já i celá ODS nesmírně vděčni. Jen tak dál!" dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama