Simeon Karamazov: Náhubek pro poslance?

Praha - "Největší koaliční strany ve Sněmovně odmítly schválit program mimořádné schůze, na které se poslanci měli zabývat zásahy policie proti odpůrcům čínského prezidenta. Vzhledem k tomu, že předminulý týden vedení policie na tiskové konferenci konkrétní počínání nevysvětlilo, je debata o tomto tématu na půdě Parlamentu nutná, pokud má být zachován právní stát," píše v komentáři pro server EuroZprávy.cz poslanec za ODS Simeon Karamazov.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

26. kongres ODS
doporučujeme

Překvapilo mě, že zejména koaliční poslanci odmítli schválit program schůze Sněmovny a tím znemožnili poslancům, kteří nemají takzvané přednostní právo, vystoupit. Přitom existuje důvod obávat se, že policie omezila základní práva občanů: právo shromáždit se a právo svobodného projevu. Zůstává totiž bez vysvětlení, proč byl demonstrantům zakázán vstup na Hradčanské náměstí. Jistě ne z bezpečnostních důvodů, když například v případě návštěvy amerického prezidenta Obamy bylo náměstí plné lidí.

Otazníky visí i nad postupem, který policie zvolila vůči demonstrantům, kteří nesli tibetskou vlajku. Nerozumím tomu, proč má být kdokoliv lustrován jenom proto, že dá najevo svůj názor. Nesouhlasím ani s tím, že policie vtrhla do budovy FAMU, aby zde vyšetřovala vyvěšení tibetských vlajek na budově školy. On-line magazín Echo24.cz také zveřejnil výpověď studenta, který údajně řekl policistům svůj názor a byl následně předveden na stanici, kde měl být fyzicky napaden.

Samozřejmě, jedná se o dílčí incidenty, před kterými ale nesmíme zavírat oči. Jedině tak zabráníme tomu, aby se omezení svobody projevu stalo běžnou věcí. Překvapuje mě, že vláda, která se tak často ohání lidskými právy, nasadí poslancům náhubek, když chtějí vědět, zda police během návštěvy čínského prezidenta skutečně stála na straně práv občanů.

Loading...
Témata: ODS
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama