Strach o Zemana: Hrad uzavřel jeden z vchodů do jižních zahrad

Praha - Pražský hrad dál zpřísňuje bezpečnostní opatření, která byla zavedena v uplynulých měsících v souvislosti s teroristickými útoky v Evropě. Nově byl uzavřen vstup z Hradčanského náměstí do jižních hradních zahrad.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Pražský hrad
doporučujeme

Vchod, který zpřístupňuje z Hradčanského náměstí Rajskou zahradu, nebyl po začátku turistické sezony znovu otevřen. Lidé se tak nedostanou do míst, nad kterými má kancelář prezident Miloš Zeman.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka se opatření týká pouze malé části zahrad. Přístup do zbylých je stále otevřen, návštěvníci do nich ale musí vstoupit ze třetího hradního nádvoří nebo od Starých zámeckých schodů.

Pražský hrad zpřísnil bezpečnostní opatření také po akci skupiny Ztohoven, která nahradila prezidentskou standardu červenými trenýrkami. Kvůli tomu musel ve funkci skončit šéf Hradní stráže Radim Studený, bezpečnostního odboru Jan Fulík i ochranky Petr Dongres.

Bezpečnost na Hradě by se měla v následujících měsících ještě zpřísňovat. Hrad by například rád zavedl u vstupu do katedrály svatého Víta bezpečnostní rámy. V nedávné minulosti také na Hradě přibyly kamery a veřejnými prostranstvími prochází více policistů a vojáků.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama