Češi jsou horší než migranti? Dienstbier vydal rázné varování

Praha - Více vandalismu a útoků dělají naši vlastní extremisté, než uprchlíci, proti kterým tak rádi bojují. Upozornil na to ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Jiří Dienstbier /ČSSD/, ministr bez portfeje
doporučujeme

"Je zvláštní, že proti kampani proti nenávisti tady vidíme nenávistné útoky. Svědčí to o tom, že je napětí ve společnosti a že nám tady narůstá extremismus. Tím nechci tvrdit, že mu podléhá většinová společnost jako celek, nicméně vidíme, že tento fenomén sílí," řekl Českému rozhlasu Dienstbier k vandalismu spáchanému proti kavárnám a spolkům zapojených do kampaně HateFree.

"Věnujeme se celé řadě bezpečnostních otázek a myslím si, že je potřeba se zaměřit i na tento typ extremismu, protože v současné době nevidím větší bezpečnostní riziko v České republice nebo větší potenciální ohrožení pro demokracii i společnost," podotkl.

"Nebyly tady zaznamenány žádné bezpečnostní incidenty ze strany migrantů. Zatím bohužel mnohem více nebezpečných útoků vidíme od našich vlastních extremistů," dodal ministr.

Loading...
Vstupte do diskuze (46)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama