Praha prověří smlouvu s JCDecaux, právníkům zaplatí téměř dva miliony

Praha - Právníci posoudí pro magistrát vypověditelnost smlouvy mezi Prahou a JCDecaux (JCD). Firma spravuje městské lavičky, zastávky MHD, odpadkové koše a reklamu na nich do roku 2021.

Přidejte svůj názor

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
doporučujeme

Uzavření smlouvy o právním poradenství s kanceláří Weil, Gotshal a Manges za 1,95 milionu korun bez DPH dnes schválili pražští radní. Vypracování posudku kritizuje opoziční ODS jako nepotřebné.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) už delší dobu mluví o možnosti rozvázání smlouvy s francouzskou firmou. Smlouva byla uzavřena v listopadu 1994. Právní firma by měla pro Prahu zhodnotit případná rizika vypovězení smlouvy či nerespektování jejích ujednání o výhradním právu JCD na výstavbu a reklamní využívání mobiliáře.

Právníci by se měli zaměřit také na to, co bude po skončení smlouvy za pět let. Podle materiálu pro radní, který má ČTK k dispozici, není jasné, jestli by město pro odkoupení mobiliáře od JCD nemuselo vypsat veřejnou zakázku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama