Zeman bude s Mládkem jednat o budoucnosti OKD

Praha – O budoucnosti uhelné společnosti OKD bude ve středu odpoledne jednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) s prezidentem Milošem Zemanem.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Termín schůzky dnes oznámil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Před Mládkem přijme Zeman ve středu na Pražském hradě ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

Zeman se už dříve nechal slyšet, že by situaci kolem OKD vyřešil znárodněním. Díky tomu by se podle něj podnikateli Zdeňku Bakalovi a jeho společníkům „už nedala ani koruna".

Bakalu, který do letošního února spoluvlastnil společnost New World Resources (NWR), majitele OKD, navíc šéf Hradu označil za „nového Viktora Koženého", který byl za podvody na akcionářích Harvardského průmyslového holdingu odsouzen k desetiletému trestu.

Nové vedení OKD jedná se státem o restrukturalizaci černouhelné firmy. Firma uvedla, že zváží návrh na insolvenci a ukončení hornické činnosti, pokud se do pátku se státem nedohodne. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to označil za vydírání, podle Mládka jde o brutální nátlak majitelů nebonitních akcií.

OKD je ztrátová i přes úsporná opatření. Ve firmě nyní pracuje zhruba 9800 kmenových zaměstnanců, 2500 dodavatelských a 200 agenturních. Ohrožena jsou i místa tisíců lidí v navazujících profesích.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama