Může za to Zeman, naštval se Sobotka kvůli dluhu. Ovčáček to tak nenechal...

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka tvrdí, že nelze z Miloše Zemana sejmout hlavní díl odpovědnosti, kterou nese v kauze Altner. S tím ale nesouhlasí hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Podle Sobotky není pravda, že by ČSSD byla pasivní. Velmi aktivně se prý snažila hledat i mimosoudní řešení. Strana se ale podle něj stala především obětí neopatrnosti vlastních funkcionářů.

,"Úplně bezdůvodně jsme se zbavili právníků, kteří čtyři roky spor o Lidový dům vedli, nahradili jsme je zčásti panem Altnerem, kterého přivedli Ivo Svoboda a Barbora Snopková. A Miloš Zeman smlouvu podepsal evidentně bez toho, aby si ji nechal ověřit jiným právníkem, než byl právě Altner," cituje premiéra Deník referendum.

Sobotka také tvrdí, že smlouvu s Altnerem v roce 1997 v sociální demokracii nikdo neschválil. Podle něj je tak odpovědnost Miloše Zemana faktická a politická a není jenom za podpis smlouvy: "Měl také odpovědnost jako předseda sociální demokracie, který odmítal tu smlouvu v roce 2000 plnit. Nechci mu to vyčítat, požadavky Altnera byly už v té době velmi vysoké, ale z Miloše Zemana nelze v tuto chvíli sejmout odpovědnost, kterou v tom řetězci má," dodal Sobotka.

Na Sobotkova slova reagoval na sociální síti Ovčáček, který se rozhodl, že premiérovi může "osvěžit paměť šéfporadce Vladimír Špidla." "2001: U Ústavního soudu zastupovali ČSSD advokát Altner a místopředseda strany Vladimír Špidla. Ten prý nevidí nic špatného na tom, že si jeho strana Altnera najala. „Advokáta si najímáte proto, aby vyhrál vaši při. Náš vztah s doktorem Altnerem je velmi volný. Najali jsme si jeho právní kancelář a za poskytované advokátní služby platíme, řekl Špidla," píše Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (48)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Babiš chce koalici zachovat, Šmarda ať se vzdá nominace

18.08.2019 13:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty…

Třaskavý Balkán: Vypukne válka Srbska s Kosovem? Zeptali jsme se odbornice

18.08.2019 12:07 ROZHOVOR - Západní Balkán je regionem, který přidělává EU vrásky na čele. Srbsko a Kosovo jsou na…

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama