Bělobrádek prezidentem? Zrodil se zajímavý nápad

Praha - O kandidátech na prezidenta republiky, kteří by mohli v blížících se volbách vystřídat Miloše Zemana, se hovoří čím dál tím více. Vody spekulací zčeřil i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), který tvrdí, že vhodným kandidátem by byl šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
doporučujeme

Podle Jurečky je debata o možné nastávající hlavě státu předčasná. Na rádiu Impuls ale prozradil, že by si v roli prezidenta dokázal představit lídra lidovců Pavla Bělobrádka. Tvrdí, že by byl lepším kandidátem, než Miloš Zeman.

Sám Bělobrádek ale bere svou možnou kandidaturu s humorem. Pro EuroZprávy.cz podotkl, že vše má svůj čas. "Nejdříve premiér, pak prezident," zavtipkoval.

Podobně uvažoval o kandidatuře senátor za ČSSD Zdeněk Škromach. Následně ale prozradil, že už se nejedná o legraci a že možnou kandidaturu bere vážně. Oficiálně ji však jetě nepotvrdil a zatím na to má dost času.

Do prezidentských voleb totiž zbývají ještě necelé dva roky a kdo se v nich utká o post hlavy státu je zatím ve hvězdách. Možná se ale můžeme těšit na souboj současných politických ikon, které se zřejmě postaví současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten sice druhou kandidaturu zatím oficiálně neohlásil, podle spekulací ji ale vážně zvažuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (71)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama