Zeman jednal s Chovancem o migraci a hradní policii

Praha - Prezident Miloš Zeman přijal dnes na Pražském hradě ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), hovořili o migraci a hradní policii.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Chovanec se k výsledkům schůzky nevyjádřil. Ohledně migrace hradní mluvčí Jiří Ovčáček připomněl, že Zeman odmítá povinné kvóty na přerozdělení uprchlíků a že v této záležitosti ocenil Slovensko, které se kvůli kvótám obrátilo na soud.

Jedním z dalších témat byla personální stabilizace hradní policie. Mluvili tak například o nástupci šéfa Útvaru pro ochranu prezidenta republiky Petra Dongrese. Ve funkci musel skončit loni kvůli akci "rudé trenýrky". Podle Ovčáčka by měl být jeho nástupce znám nejspíš začátkem léta. Na pozici bylo vyhlášeno výběrové řízení.

O nutnosti obsazení tohoto místa Chovanec mluvil po víkendovém incidentu, kdy hradní policista zakázal skautům zazpívat hymnu před svatovítskou katedrálou. Hrad se následně za chování policisty omluvil. Ovčáček dnes ČTK řekl, že Hrad považuje celou záležitost za uzavřenou.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama