MPSV podle Marksové nemůže najít informatiky kvůli nízké mzdě

Praha - Ministerstvu práce se podařilo obsadit jen jediné z 22 volných míst, které mělo pro informatiky. Důvodem jsou nízké výdělky expertů ve státní službě.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí
doporučujeme

Novinářům to dnes řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Podle ní se zaplněním volných pozic mají problém i další resorty. Ministerstvo práce připravilo návrh úprav v odměňování. Jednat o něm bude koaliční rada, v pátek i tripartita.

"V naší oblasti IT máme 22 volných míst. V podstatě jsme získali jednoho člověka, lidé nechtějí za ty peníze k nám vůbec chodit," uvedla ministryně.

Ministerstvo práce loni požádalo vládu o možnost vytvořit dalších 20 míst pro informatiky k 37 existujícím postům. Zdůvodnilo to tím, že chce mít vlastní tým odborníků, kteří by zajišťovali provoz systémů. Dosud to dělají dodavatelé. Resort uvedl, že ho sice vlastní pracovníci měli stát kolem 33 milionů, firmám ale platí zhruba 109 milionů. "Zdědili jsme nevýhodné smlouvy pro stát. Potřebujeme zaplatit lidi, úspory jen pro náš resort budou obrovské," řekla Marksová. Podle ní se to týká i dalších resortů.

Ministerstvo práce nyní chystá nový jednotný informační systém, který by měl začít plně fungovat od příštího roku. Skládat by se měl z několika menších systémů pro vyplácení dávek či pro agendu zaměstnanosti. Ministerstvo vypsalo čtyři větší tendry dohromady asi za 1,5 miliardy korun, doplnila je další výběrová řízení třeba na vybavení a jiné záležitosti. Vedení resortu tvrdí, že systémy stihne spustit včas.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama