Praha má staronovou koalici, strany podepsaly smlouvu

Praha – Po několika měsících jednání se dala opět dohromady původní koalice na pražském magistrátě. ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) podepsaly novou koaliční smlouvu. 

Přidejte svůj názor

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
doporučujeme

Staronová koalice vznikla po půl roce vyjednávání. Smlouvu podepsalo podle předsedy zastupitelů ČSSD Karla Březiny 34 ze 65 zastupitelů. Strany začaly dokument podepisovat už ve středu večer, zástupci stran si jej ale předali dnes ráno. Pod koaliční smlouvou musí být podepsáni všichni zastupitelé koaličních stran či členové jejich klubů.

Vznik koalice kritizovala opozice. „Nevěřím tomu, že koalice bude funkčnější, akčnější a že bude spravovat město lépe. Nevěřím, že primátorka Adriana Krnáčová udělá větší počin, než že vykydala v zoo slonům hnůj. Přiznejte na rovinu, že jste koalice trafik. Dotáhli jste k dokonalosti to bolševické: každému podle jeho potřeb," řekl zastupitel a předseda pražské ODS Filip Humplík. „V Praze vzniká 'koalice politických trafik'. Všichni z ANO, ČSSD & Trojkoalice budou dobře placeni nebo uplaceni," dodal na sociálních sítích.

„Koalice vznikala složitě, to nikdo nepopírá, ale je standardní a vznikala zcela normálně, stejně jako kterékoliv koalice v minulosti," odmítl námitky místopředseda zastupitelského klubu ANO Patrik Nacher.

Opozice rovněž kritizovala to, že zastupitelé nedostali na stůl materiál, v kterém nová koalice rozdělila místa v magistrátních výborech. Podle materiálu přibudou placená místa ve výborech. Nově vznikne například výbor pro sociální politiku, Smart Cities a evropské fondy, který byl dosud spojen s výborem pro dopravu. Předsedové mají plat zhruba 80.000 korun měsíčně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama