ODS představila plán na řešení migrační krize

Praha - Vláda by podle ODS měla na evropské úrovni iniciovat jednání o vyloučení států, které nejsou schopné chránit vnější hranici Evropské unie, ze Schengenu.

Přidejte svůj názor

Petr Fiala řeční na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Měla by být také aktivně připravena na dočasné uzavření českých hranic a odmítnout liberalizaci bezvízového styku s Tureckem, uvedl dnes na tiskové konferenci šéf opoziční strany Petr Fiala.

Fiala, který dnes představil aktualizovaný plán ODS na řešení migrační krize, je přesvědčen o tom, že Česko je neustále ve vleku událostí. Aby se to změnilo, měla by podle něj vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) učinit několik konkrétních kroků.

Prvním z nich je právě vyvolání jednání o vyloučení některých zemí ze schengenského systému. Nejčastěji se v této souvislosti mluví o Řecku, které dlouhodobě migraci nezvládalo. Poté, co vstoupila v platnost dohoda Evropské unie s Tureckem, se ale počet běženců přicházejících do osmadvacítky výrazně snížil, a vyloučení Řecka ze Schengenu je tak velmi nepravděpodobné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama