Zeman přijel na farmu Čapí hnízdo, Babiš mu dělal průvodce

Olbramovice - Prezident Miloš Zeman sdílí názor premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že politici by si neměli hrát na vyšetřovatele nebo dokonce na soudce.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky a Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
doporučujeme

Zeman to řekl při dnešní návštěvě farmy Čapí hnízdo na Benešovsku, jejíž majitel, vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš čelí kritice kvůli podezření ze zneužití evropské dotace na její obnovu. Společně se Zemanem na farmu přijely i děti, o které se v takzvaných klokáncích stará Fond ohrožených dětí. Babiš oznámil, že klokánkům věnuje milion korun.

Podle prezidenta by politici měli vyčkat na výsledky vyšetřování případu a teprve potom mluvit. "Totéž samozřejmě platí pro novináře, vzpomeňte si na kauzu Budišov," připomněl Zeman případ, kvůli němuž byla ve vazbě nynější eurokomisařka Věra Jourová a jejíž stíhání bylo zastaveno.

Čapí hnízdo získalo na svoji obnovu padesátimilionovou evropskou dotaci. Prověřuje ji ale Evropský úřad proti podvodům (OLAF). Prezident kauzu považuje za mediální záležitost a kampaň. Babiš mu svůj pohled na věc osvětlil při březnové návštěvě Hradu, při ní se také domluvili na návštěvě prezidenta v Čapím hnízdě. Zeman si prý váží toho, že se podařilo obnovit polorozpadlý statek.

Prezident dnes spolu s dětmi, jichž na farmu zavítaly téměř tři stovky, pokřtil tři klokaní mláďata. Připomněl, že při podobných příležitostech dává všem zvířatům jména Bimbo, mimo jiné proto, že si tak říkali s někdejším ministrem kultury Pavlem Dostálem. Původně prý uvažoval o jménu Ignác, ale nakonec si to rozmyslel, protože by se mohli urazit jezuité, kteří měli zakladatele Ignáce z Loyoly. Děti klokanům vybraly jména Kayla a Naila.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama