ČSSD v ohrožení? Do sporu s Altnerem možná vstoupí silný hráč

Praha - Bývalý advokát Zdeněk Altner, kterému ČSSD dluží 337 milionů korun, svou pohledávku možná odprodá. Podle Lidových novin by ji mohl koupit slovenský miliardář Pavol Krúpa.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

38. sjezd České strany sociálně demokratické
doporučujeme

Krúpa se se svým finančním impériem Arca Capital mimo jiné zabývá i skupováním pohledávek. "Principiálně nelžu. Mám o koupi pohledávky skutečně vážný zájem. Více vám k tomu ale nyní neřeknu," řekl Krúpa deníku na dotaz, zda jedná s právníkem Altnerem.

Altnerova strana ale zatím nic bližšího sdělit nechce. "Pohledávku lze prodat vždycky, tomu nic nebrání. Ale nic dalšího nechci komentovat," sdělil deníku Altnerův syn Patrik, který je také právníkem a některé aspekty otcova případu řeší.

Altnerův advokát se podivil nad tím, odkud má deník tyto informace. "Pokud nás Arca oficiálně osloví, třeba s ní budeme jednat. Nevím zatím o tom, že by mně nebo panu Altnerovi někdo oficiálně zaslal nějaký dopis," řekl Václav Veselý.

ČSSD nyní hrozí, že by se mohla dostat pod tlak ze dvou stran. Pokud by totiž Krúpa pohledávku odkoupil, z jedné strany by na sociální demokraty tlačil jako minoritní akcionář skupiny NWR kvůli OKD, a z druhé strany by se vzhledem k dobrým vztahům s prezidentem Milošem Zemanem mohla pohledávka stát zbraní v poměřování sil mezi ČSSD a Hradem.

Loading...
Témata: ČSSD | altner, zdeněk
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama