Náměstkyní Krnáčové byla zvolena Petra Kolínská (SZ), zaujme místo Stropnického

Praha – Hlavní město má po měsících vyjednávání opět vládu, členové původní koalice nakonec podepsali novou koaliční dohodu. Zastupitelé dnes také zvolili náměstkyní pražské primátorky Petru Kolínskou (SZ), která nahradí svého stranického kolegu Matěje Stropnického, na starost bude mít územní rozvoj.

Přidejte svůj názor

Matěj Stropnický /SZ/
doporučujeme

Kolínskou podpořili 34 hlasy zastupitelé staronové koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL). Posléze zastupitelé zvolili i další tři členy rady. Radním pro oblast sociálních věcí se stal Daniel Hodek (ČSSD), městský majetek bude mít na starosti Karel Grabein Procházka (ANO). O školství se bude starat Irena Ropková (ČSSD), která měla tuto oblast na starosti již v minulosti.

Opozice Kolínskou po nominačním projevu kritizovala, neuvedla prý žádné své priority v oblasti územního rozvoje. Kandidátka ale odkázala na programové prohlášení původní koalice. Důležitou oblastí je podle ní strategický a metropolitní plán.

Hodlá také navázat na práci svého předchůdce a stranického šéfa Stropnického. „V souladu s programovým prohlášením budu pracovat na tom, abychom měli metropolitní plán, strategický plán. Chci se zaměřit na revitalizaci zanedbaných stanic metra, respektive okolí těchto stanic, a pohnout se dál s velkými rozvojovými územími, jako jsou Bubny, Zátory, Palmovka, nákladové nádraží Žižkov," vysvětlovala.

Staronovou koalici označila za koalici „poučenou", zažila si prý určitý sled nepříjemných událostí. „Je to ostuda pro Prahu, pokud půl roku nemá vedení. Vycházím z toho, že jsme se všichni poučili a některých chyb se už nebudeme dopouštět," poznamenala.

Čtyřicetiletá Kolínská byla dříve místostarostkou Prahy 6 pro dopravu, bezpečnost a památkovou péči. Loni v listopadu ale byla z funkce odvolána.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama