Zeman přinesl Babišovi do Čapího hnízda dárek. Politici se na něj zlobí

Olbramovice – Prezident Miloš Zeman dnes navštívil kontroverzní farmu Andreje Babiše. Areál si také prohlédly desítky dětí ze zařízení Klokánek. Prezident přinesl šéfovi státní kasy dárek. Někteří politici si ale neodpustili kousavé komentáře.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Na Hrad přijel polský prezident Andrzej Duda
doporučujeme

Zeman při návštěvě mimo jiné v narážce na vyšetřování možného dotačního podvodu týkajícího se farmy uvedl, že politici by si neměli hrát na vyšetřovatele nebo dokonce na soudce.

Při příjezdu hlavu státu přivítali také zaměstnanci Čapího hnízda. „Těch byla asi desítka. „Ty máš tak málo zaměstnanců?" ptal se Zeman podle serveru Novinky.cz ministra financí. „Nejsou tady všichni," odpověděl mu Babiš.

Zeman sebou také přinesl dárek, ministr financí od něj obdržel obrázek Dobrý čáp od Josefa Lady, na kterém je vyobrazen pták nesoucí chlapce. O daru informoval na sociálních sítích Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident také pokřtil tamního klokana, dal mu jméno Bimbo. „Říkali jsme si tak s mým přítelem ministrem kultury Pavlem Dostálem. A tímhle jménem někoho neurazíš, protože jméno Bimbo není v kalendáři," vysvětloval Zeman.

Ne všichni jsou ale Zemanovou návštěvou na farmě nadšeni. „Tak dnes v Čapím hnízdě oběd a prohlídka 'za 50 mega'. O tu částku si přeci mohl žádat každý 'dostatečně chytrý'. Proč to neocenit svojí návštěvou!" rýpnul si do hlady státu ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

„Zeman v Čapím hnízdě - fakt je nutné se předvádět právě tam, když ještě neskončilo vyšetřování zneužití dotací?" dodal místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

„Návštěva Miloše Zemana na Čapím hnízdě je jen dalším důkazem jeho stále užší spolupráce s Andrejem Babišem. Prezident touto návštěvou legitimizuje minimálně nemorální chování Andreje Babiše v celé této kauze. Jejich vzájemné spojenectví je pro budoucnost České republiky nebezpečné. Věřím, že to tak chápou i demokraticky smýšlející voliči. Cílem demokratické pravice pro nadcházející prezidentské a parlamentní volby musí být zabránění tomu, aby tato dvojice ovládla Českou republiku. Nic dobrého by to nepřineslo," uvedl k tomu předseda ODS Petr Fiala.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama