Stát uvolní na platy v sociálních službách 350 mil.Kč, slíbila Marksová

Zlín - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) dnes při návštěvě Zlínského kraje uvedla, že stát uvolní na v sociálních službách 350 milionů korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michaela Marksová-Tominová (ČSSD)
doporučujeme

Hejtmani už v únoru po státu požadovali, aby přidal krajům stamiliony korun kvůli loňskému zvýšení platů v sociálních službách. Poukazovali na to, že o tříprocentním zvýšení mezd rozhodla vláda.

Peníze navíc nakonec Marksová přislíbila. „Paní ministryně nás dnes informovala o tom, že stát uvolní 350 milionů korun ze svého rozpočtu na navýšení mezd a platů pracovníků v sociálních službách. To je velmi potěšující zpráva, neboť platy v sociálních službách nejsou dlouhodobě na takové úrovni, na jaké by si zasloužily být," uvedla krajská radní Taťána Valentová Nersesjan (ČSSD), která Marksovou na návštěvě doprovázela.

Marksová se dnes například zúčastnila krajské konference věnované sdílené péči o seniory ve Zlínském kraji. Její rezort podle ní takové uspořádání podporuje, protože umožňuje seniorům zůstávat v domácím prostředí, kde se v drtivé většině případů cítí nejlépe. „Proto jako kraj rozvíjíme síť terénních a ambulantních sociálních služeb a hodláme v tomto trendu pokračovat i v budoucích letech," uvedla radní.

Na sociální služby dí kraj ze svého rozpočtu 24 milionů korun, což je dvojnásobek oproti minulým letům. Rozdělí také 588 milionů korun, které dostal ze státního rozpočtu. Bude žádat i o evropské peníze. Na rozdíl od minulých let, kdy sociálním službám chyběly kvůli snížení státních dotací peníze a některým hrozil zánik, je letos podle radní situace dobrá.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lubomír Zaorálek má být novým ministrem kultury. na nabídku už prý kývl

21.08.2019 10:59 Místo Michala Šmardy Lubomír Zaorálek. Někdejší ministr zahraničí by se měl stát novým šéfem…

Vzpomínky na 21. srpen: Z dřívějších osvoboditelů stali okupanti. Omluví…

21.08.2019 09:59 Česko si dnes připomíná okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti…

Česká europoslankyně natočila "práci" ruských vojáků v Jižní Osetii.…

21.08.2019 08:46 Pirátská europoslanyně Markéta Gregorová na sociálních sítích zveřejnila „netypické fotky z…

Dusno v Praze: ČR si připomene srpen 1968 a 1969: Milion chvilek něco…

21.08.2019 07:01 V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama