TOP 09 bude mít společné senátní kandidáty se STAN i s občanskými demokraty

Praha - Výkonný výbor TOP 09 dnes schválil další kandidáty do Senátu. O hlasy voličů se budou v senátních volbách ucházet dva špičkoví čeští lékaři i ředitel hasičského záchranného sboru.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Senát Parlamentu ČR
doporučujeme

TOP 09 bude mít v senátních volbách na Berounsku společného kandidáta s hnutím STAN. V Ostravě se dohodla na společném kandidátovi s ODS. Je jím ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra. O hlasy voličů se bude ucházet ve společné koalici TOP 09 a ODS. Od roku 2015 zastává funkci viceprezidenta Mezinárodní organizace hasičských a záchranných služeb. Aktuálně je také předsedou České hasičské sportovní federace a členem Vědecké rady Fakulty bezpečnostního inženýrství na univerzitě v Ostravě.

Výkonný výbor TOP 09 podpořil pro plzeňský senátní obvod kandidaturu Jiřího Dorta, primáře neonatologického oddělení nemocnice v Plzni, který bude kandidovat v koalici TOP 09 a STAN. Během své kariéry se stal zakládajícím členem České neonatologické společnosti a členem European Society for Social Pediatrics. V současné době vyučuje na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, Fakultě zdravotnických studií Západočeské univerzity a je zastupitelem Plzně 8-Černice.

Společným kandidátem TOP 09 a STAN bude v Berouně Tomáš Trč, přednosta kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie v pražské nemocnici v Motole. Tomáš Trč působil také jako předseda České společnosti pro ortopedii a traumatologii a v roce 2012 byl jmenován profesorem medicíny. Publikuje řadu odborných vědeckých článků a pracuje jako konzultant na lékařských pracovištích po celé České republice.

„Voliči TOP 09 se mohou spolehnout na naše kandidáty, kteří jsou respektovanými experty ve svém oboru. Jsou zárukou, že zájmy svých voličů budou v Senátu hájit zodpovědně a s nejvyšší odborností," řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Loading...
Témata: top 09 | Senát ČR | ODS
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama