ČSSD má ve sporu s Altnerem naději. Arca Capital ji nepotopí

Praha - Bývalý advokát Zdeněk Altner, kterému ČSSD dluží 338 milionů korun, svou pohledávku možná odprodá společnosti Arca Capital. Pokud k tomu dojde, skupina sociální demokraty nepotopí. Vyplývá to z vyjádření, které obdržel server EuroZprávy.cz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

38. sjezd České strany sociálně demokratické
doporučujeme

Lidové noviny ve čtvrtek informovaly o tom, že by pohledávku mohl koupit slovenský miliardář Pavol Krúpa. Krúpa se se svým finančním impériem Arca Capital mimo jiné zabývá i skupováním pohledávek.

"Principiálně nelžu. Mám o koupi pohledávky skutečně vážný zájem. Více vám k tomu ale nyní neřeknu," řekl Krúpa deníku na dotaz, zda jedná s právníkem Altnerem.

Deník včera také podotkl, že by se ČSSD mohla dostat pod tlak ze dvou stran. Pokud by totiž Krúpa pohledávku odkoupil, z jedné strany by na sociální demokraty tlačil jako minoritní akcionář skupiny NWR kvůli OKD, a z druhé strany by se vzhledem k dobrým vztahům s prezidentem Milošem Zemanem mohla pohledávka stát zbraní v poměřování sil mezi ČSSD a Hradem.

To ale nakonec zřejmě nehrozí. V případě odkupu pohledávky za ČSSD totiž chce Arca Capital jednat seriózně a je ochotna vyčkat pro úhradu pohledávky několik let. "Skupina Arca Capital má zájem o pohledávku za vládní stranou ČSSD ve výši 338 milionů korun. Arca zastává názor, že ČSSD je korektní subjekt, který plní své závazky a používá všechny dostupné právní opravné prostředky dle zákona směřující k vyřešení situace," napsala ve zprávě, kterou obdržel server EuroZprávy.cz, mluvčí společnosti Barbora Hanáková.

"Arca Capital je silná finanční investiční skupina a v případě odkupu pohledávky nebude žádným způsobem zneužívat svoji pozici. Je otázkou času, kdy a v jaké výši bude tato pohledávky uhrazena. Arca Capital je ochotna vyčkat na finanční prostředky plynoucí z uhrazení pohledávky po dobu několika let," dodala.

Otázkou však zůstává, jestli k nějakému prodeji či odkupu vůbec dojde. Podle deníku Právo se jí Altner zatím zbavovat nechce. "Pochybuji, že by ji chtěl klient prodat. Co se týká pana Krúpy, nejsem pověřený, neuvažujeme o prodeji pohledávky, sami máme tuto informaci pouze z tisku," řekl deníku Altnerův advokát Václav Veselý.

Loading...
Témata: ČSSD | altner, zdeněk
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama