Okamura vrací úder USA: Migranty střílí jako zajíce, vězní a mučí muslimy, lidé tam umírají hladem a mrazem

Praha – před několika dny vydalo americké ministerstvo zahraničí zprávu o stavu lidských práv ve světě. Česko je v ní mimo jiné kritizováno za svůj postoj k romské menšině, navíc prý v zemi rostou protimuslimské nálady. Konkrétně je zmiňován i prezident Miloš Zeman. Podle poslance a šéfa hnutí SPD jsou ale Američané ti poslední, kteří mají právo něco takového říkat.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Tomio Okamura (SPD)
doporučujeme

Česko je ve zprávě americké diplomacie zmiňováno zejména v souvislosti s „diskriminací a násilím vůči romské populaci", která „zůstává vážným problémem". Ve světle současné migrační vlny pak podle Washingtonu v zemi loni „zesílily protimuslimské nálady". Kriticky se také zpráva staví k zacházení se zadrženými migranty a žadateli o azyl.

Konkrétně jsou zmiňovány i výroky prezidenta Zemana o tom, že muslimští uprchlíci nebudou respektovat místní zákony a zvyklosti a místo nich budou chtít zavést islámské právo šaría. Zpráva také připomíná Zemanovo vystoupení 17. listopadu na Albertově po boku šéfa extremistického Bloku proti islámu Martina Konvičky.

„Jsem rád, že jsme za Českou republiku dva, jelikož vloni tato americká zpráva jmenovala mě, takže mám s touto manipulativní zprávou osobní zkušenosti," komentoval dokument americké diplomacie Okamura na sociálních sítích.

„Je určitě 'zábavné' a absurdní číst si kritiku na zacházení s imigranty od země, v níž se staví vůči migrantům ploty, samozvané hlídky na mexické hranici imigranty střílí jako zajíce, a sama americká vláda vězní léta muslimy unesené z celého světa bez soudu a mučí je tam. A tisíce a tisíce lidí umírá hlady, mrazem a na nemoci bez pomoci v chudinských slumech po celých USA," vrací Americe úder poslanec.

Svět se podle něj zbláznil, důkazem toho je podle něj frak, že „brutální islámská diktatura jako Saúdská Arábie může vést Radu OSN pro lidská práva". „Takže proč by současný největší světový agresor – USA - nemohl kritizovat romskou otázku v ČR?" ostře uvedl Okamura.

„Myslím, že ani jeden český cikán by se nechtěl zítra probudit na ulici někde v Bronxu nebo jiném americkém ghettu, bez zdravotního či sociálního pojištění, odsouzený k žebrotě nebo zločinu a k životu v jednom z nejnebezpečnějších míst světa," dodal rázně.

Loading...
Témata: Tomio Okamura | USA | Romové
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama