Mezi Konvičkovci a Úsvitem je konec, potvrdila akční rada Bloku proti islámu

Praha - Mluvčí Bloku proti islámu (BPI) Miroslav Adamec potvrdil, že mezi spoluprací mezi hnutím a stranou Úsvit – Národní koalice je u konce. Vetšinou hlasů o tom dnes rozhodla akční rada BPI, která dnes jednala v pražském hotelu Čechie.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Prvomájová demonstrace Bloku proti islámu na Letné (1. května 2016)
doporučujeme

Akční rada hnutí dnes podpořila rozhodnutí výkonného výboru hnutí, který nedávno vypověděl smlouvu o volební spolupráci sněmovní opoziční straně Úsvit-Národní koalice (ÚNK). Někteří členové hnutí s tím sice nesouhlasili, díky dnešnímu rozhodnutí hnutí považuje tyto vnitřní spory za vyřešené.

„Výkonný výbor dnešním rozhodnutím rady dostal výrazný mandát, že jeho rozhodnutí bylo správné," uvedl mluvčí. Až do sněmu, který se bude konat 28. května, by tak měly v bloku utichnout vnitřní spory.

Vedení Bloku odůvodnilo konec spolupráce netransparentnosti kroků ÚNK, téměř nulové komunikaci a neplnění smluvních závazků ÚNK stanovených smlouvou. Hnutí prý nemohlo setrvat ve svazku, ze kterého profituje pouze jeden subjekt na úkor druhého.

Úsvit oponuje, že dohodu plnil, poukazují naopak na finanční požadavky bloku. Smlouva z loňského léta obsahuje podle vyjádření zástupců Úsvitu i ustanovení o tom, že strana, která ji vypoví, musí uhradit vynaložené peněžité náklady.

Podle Adamce tak budou pravděpodobně probíhat jednání o potenciálním vyrovnání. „Úsvit vyzval Blok proti islámu, aby v tomto smyslu s nimi začal jednat," řekl dnes Adamec, který předpokládá, že jednání se budou dít za asistence právníků.

Představitelé bloku Martin Konvička a Petr Hampl koncem uplynulého týdne oznámili, že zakládají politické hnutí, které bude kandidovat příští rok ve sněmovních volbách. O účasti v podzimních krajských volbách by podle nich měly rozhodovat jednotlivé regionální organizace bloku. Blok proti islámu je právně spolek, do parlamentních voleb se hlásit nemůže.

Na sněmu, jehož organizaci se dnes akční rada dále věnuje, se bude volit celý nový výkonný výbor a akční rada.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama