Čunek otevřeně o uprchlících: Jsou hrozba pro ČR. Pak prozradil velké tajemství a odnesl to Kalousek

Praha - Vsetínský starosta a kandidát na hejtmana Jiří Čunek (KDU-ČSL) se nedomnívá, že by Česká republika byla ohrožena aktuální uprchlickou vlnou. Větší starosti mu zřejmě dělá šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

Čunek tvrdí, že Česko v současnosti uprchlíky ohroženo není. Pokud by se ale Evropa nechala migranty zaplavit, tak se to nevyhne ani nám. "Pokud se Evropa nevzpamatuje, může skončit," varuje pro Týden Čunek s tím, že by situaci řešil jako před lety, kdy ve Vsetíně vystěhoval tamní Romy za město.

Podle něj je nejhorší nicnedělání. "Politici nedokázali reagovat rychle. Řešení mělo přijít už dávno. Angela Merkelová si neuvědomila dosah svých slov a pozvala je," podotkl s tím, že odchytávat migranty na hranicích je opožděné řešení.

Řešení vidí ve vytvoření takových podmínek, aby migranti zůstali doma. "Musíme také mít jednotnou, účinnou a rychlou návratovou politiku, vracet je rychle zpátky," dodal.

Okomentoval také domání poliickou situaci. Tvrdí, že vstup ministra financí Andreje Babiše do politiky je krok správným směrem a věří mu, že to myslí dobře. Babiš prý také před volbami chtěl, aby mu Čunek dělal lídra kandidátky. "Babiš mi dal nabídku, abych šel k němu a dělal lídra. Řekl jsem mu, že bych to rád udělal, protože s ním cítím změnu. Měl bych velkou šanci na angažmá v Praze, možná i na ministerský post. Jeho nabídky jsem ale nevyužil proto, že se mi zdálo nevhodné, aby člověk v mém postavení přestupoval ze strany do strany," svěřil se Čunek.

Posteskl si také, že v době svého předsednictví u lidovců měl vyloučit šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. "Působí jko kašpárek, jako špatný vtip," podotkl.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama