Čunek otevřeně o uprchlících: Jsou hrozba pro ČR. Pak prozradil velké tajemství a odnesl to Kalousek

Praha - Vsetínský starosta a kandidát na hejtmana Jiří Čunek (KDU-ČSL) se nedomnívá, že by Česká republika byla ohrožena aktuální uprchlickou vlnou. Větší starosti mu zřejmě dělá šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

Čunek tvrdí, že Česko v současnosti uprchlíky ohroženo není. Pokud by se ale Evropa nechala migranty zaplavit, tak se to nevyhne ani nám. "Pokud se Evropa nevzpamatuje, může skončit," varuje pro Týden Čunek s tím, že by situaci řešil jako před lety, kdy ve Vsetíně vystěhoval tamní Romy za město.

Podle něj je nejhorší nicnedělání. "Politici nedokázali reagovat rychle. Řešení mělo přijít už dávno. Angela Merkelová si neuvědomila dosah svých slov a pozvala je," podotkl s tím, že odchytávat migranty na hranicích je opožděné řešení.

Řešení vidí ve vytvoření takových podmínek, aby migranti zůstali doma. "Musíme také mít jednotnou, účinnou a rychlou návratovou politiku, vracet je rychle zpátky," dodal.

Okomentoval také domání poliickou situaci. Tvrdí, že vstup ministra financí Andreje Babiše do politiky je krok správným směrem a věří mu, že to myslí dobře. Babiš prý také před volbami chtěl, aby mu Čunek dělal lídra kandidátky. "Babiš mi dal nabídku, abych šel k němu a dělal lídra. Řekl jsem mu, že bych to rád udělal, protože s ním cítím změnu. Měl bych velkou šanci na angažmá v Praze, možná i na ministerský post. Jeho nabídky jsem ale nevyužil proto, že se mi zdálo nevhodné, aby člověk v mém postavení přestupoval ze strany do strany," svěřil se Čunek.

Posteskl si také, že v době svého předsednictví u lidovců měl vyloučit šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. "Působí jko kašpárek, jako špatný vtip," podotkl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volební průzkum: Preference ANO klesají, KSČM by se do Sněmovny nedostala

20.09.2020 12:58 Největší podporu mezi lidmi si stále drží ANO, které by v srpnu podle modelu agentury Kantar CZ…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček

20.09.2020 12:47 Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Zmrazit politikům platy? Vláda patrně odmítne návrh Pirátů i SPD

20.09.2020 10:40 Poslanecké návrhy na zmrazení růstu platů ústavních činitelů pro příští rok se v pondělí zřejmě…

Osobnosti vyzývají EU k sankcím a dalším krokům kvůli Bělorusku

20.09.2020 10:26 Několik senátorů, současných a bývalých poslanců, europoslanců a dalších osobností veřejného života…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama