Poslance Stupčuka chce stíhat policie, zřejmě kvůli nehodě

Praha - Dnešní deník Právo informuje o tom, že poslance ČSSD chce stíhat policie. Podle deníku stíhání zřejmě souvisí s únorovou dopravní nehodou poslancova vozu na dálnici D7.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Štěpán Stupčuk /ČSSD/
doporučujeme

Žádost o vydání dorazila do Sněmovny ve čtvrtek, informuje dnešní Právo. Stupčuk Právu potvrdil, že má být obviněn z obecného ohrožení pod vlivem návykové látky. Imunitu prý využít nechce.

Psali jsme:  

Původně poslanec tvrdil, že auto neřídil, pak odmítl zkoušku na alkohol. Ačkoli se našli svědci, kteří poslance viděli sedět za volantem, dokud Sněmovna Stupčuka nezbaví imunity, nemají jejich tvrzení téměř žádnou váhu.

Policie už požádala o jeho vydání, informaci potvrdil i šéf Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). „Bezprostředně jsem informoval paní předsedkyni mandátového a imunitního výboru Němcovou(ODS) a v pátek jsem jí žádost postoupil," dodal.

Výbor by měl žádost projednat během několika týdnů, sám Stupčuk chce, aby byl tento proces co nejkratší. Právu poslanec řekl, že není obeznámený ani ze spisem, ani s žádostí. „Ale vnímám to jako svůj osobní problém a udělám vše, aby ta věc byla co nejdříve vyřešena. Ta věc nemá žádnou politickou souvislost. Nevidím důvod pro uplatnění institutu imunity," řekl deníku.

Bylo mu prý však řečeno, že by se v jeho případě mělo jednat o  trestný čin obecného ohrožení pod vlivem návykové látky. Policie detaily nesdělila, prostřednictvím mluvčí pouze uvedla, že bylo prověřování z její strany ukončeno a že byla zaslána žádost o vydání poslance.

.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama