Ve vedení NKÚ patrně zasedne Málek, exnáměstek ministra financí

Praha – Někdejší náměstek ministra financí Jan Málek (55) se pravděpodobně stane členem širšího vedení Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Členy kolegia volí na návrh prezidenta NKÚ Poslanecká sněmovna.

Přidejte svůj názor

Miloslav Kala /ČSSD/, prezident NKÚ
doporučujeme

Málka do funkce navrhl šéf úřadu Miloslav Kala. O nominaci dnes na dotaz ČTK informoval předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Podle Kolovratníka by se volba mohla uskutečnit na konci května. Už ve čtvrtek se bude nominací zabývat volební komise. Bývalý náměstek rezortu financí by měl nahradit dosavadní členku kolegia Zdeňku Profeldovou. Té skončil mandát koncem března.

Do vedení NKÚ se mohou dostat pouze lidé s vysokoškolským vzděláním a starší 30 let. Pokud dotyšného Sněmovna zvolí, ujme se své funkce složením slibu do rukou jejího předsedy. Ke konci března letošního roku mělo kolegium NKÚ 16 členů včetně prezidenta a viceprezidentky úřadu.

Málek studoval na Českém vysokém učení technickém v Praze a na Vysoké škole zemědělské v Brně. Působil mimo jiné jako poradce členů vedení Sněmovny a Senátu a poradce ministra zemědělství. V letech 2004 až 2010 byl náměstkem ministra financí za KDU-ČSL, následně působil na ministerstvu jako ředitel odboru. Nyní pracuje na ministerstvu zemědělství jako vedoucí majetkoprávního oddělení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama