Babiš vrací úder: Poslední? Ale tady jsem první

Praha - Při poslaneckých interpelacích mají nejhorší účast ministr financí Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Babiš to ale nenechal jen tak a vytáhl jiná data, kde s přehledem vítězí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
doporučujeme

Statistika, kerou má k dispozici ČTK, uvádí účast ministrů při ústních interpelacích, které na ně byly směřovány od vzniku vlády do letošního 21. dubna. V nich je Babiš nejhorší a odůvodnil to tím, že na interpelace odpovídá písemně, protože je "někteří opoziční poslanci využívají k osobním útokům, interpelace opakují, i když dostali odpověď, a tím se (interpelace) občas mění na buzerace".

Podle materiálu nejhůř skončil Babiš, na kterého měli poslanci 31 interpelací, ministr financí se zúčastnil pouze deseti. Měl tak účast 32 procent. "Já musím pracovat, neflákám se," dodal Babiš.

Dnes ale přišel se zcela jinými čísly. Na sociální síti zveřejnil přehled vládních návrhů zákonů předložených k 2. květnu, kde s přehledem jeho resort vede. zatímco 40 jich už bylo schváleno a dalších 19 čeká, druhé v pořadí je ministerstvo průmyslu, které jich má schváleno jen 17 a 5 na schválení čeká. Resort vnitra a práce a sociálních věcí mají shodně po 16 schválených návrzích. Naopak nejhůře je na tom ministerstvo zahraničí, které má podle tabulky schváleno jen jeden návrh.

"V interpelacích jsem poslední, ale v zákonech první," dodal k tomu skromně Babiš.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama