Váleční zločinci, kteří vraždí, mučí a nedodržují lidská práva. Do Evropy je pustit nesmíme, volá politik

Praha – Evropská komise zřejmě na středečním jednání podpoří „podmíněný" souhlas Evropské unie s bezvízovým stykem s Tureckem. Uvedla to dnes na svém webu zpravodajská stanice BBC. Českým politikům se to nelíbí, nejostřeji se proti návrhu na bezvízový styk staví šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Turecko, ilustrační foto
doporučujeme

Poslanec a předseda SPD Okamura připomíná, že on i jeho partaj bojují proti bezvízovému styku nejen s Tureckem, ale i Ukrajinou. „Obojí však vláda Sobotky a Babiše odsouhlasila, jelikož jen servilně kývá na pokyny Bruselu, místo aby hájili naše národní zájmy. Turecko je zemí, která podporuje islamisty a terorismus," uvedl politik pro server EuroZprávy.cz.

Psali jsme:  

„Je to stát vedený válečnými zločinci, kteří se neustále dopouští odporných zločinů nejen proti opozici u řad Kurdů, ale vraždí, vězní a mučí i Turky. Neexistuje tam svoboda slova a nejsou dodržována lidská práva. Turecko vojensky okupuje jeden ze států EU – Kypr. Turecko je bránou migrantů i teroristů do Evropy," myslí si šéf SPD.

„Jen naprostý šílenec může chtít uvolnění pohybu mezi EU a Tureckem. Potřebný je naprostý opak – maximální zabezpečení hranic s Tureckem a bezesporu i tlak na to, aby Erdoganova klika odstoupila a byla postavena před mezinárodní soud za zločiny proti lidskosti, za genocidu Kurdů a za válečné zločiny v Sýrii a Iráku," dodává pro EuroZprávy.cz Okamura.

Loading...
Témata: Turecko | Tomio Okamura
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama