Hašek v Brně uctil padlé vojáky s Nočními vlky po boku. Fašizoidní ksindl, rozjel se aktivista

Brno – Hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek (ČSSD) na svém profilu na sociálních sítích zveřejnil fotky, na kterých spolu s motorkáři ze skupiny Noční vlci vzdal památku sovětským vojákům, kteří padli při osvobozování Brna. A na sociálních sítích se strhl poprask.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Michal Hašek /ČSSD/, místopředseda strany
doporučujeme

Motorkáři z ruského motocyklového klubu Noční vlci, známého vztahy s prezidentem Vladimirem Putinem, nejprve na jihu Polska v bývalém nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim uctili památku obětí fašismu. Odtud se pak vydali do Brna. Šéf klubu Alexandr Zaldostanov je na sankční listině USA i Evropské unie za aktivní podporu ruské anexe Krymu. Průjezdu Evropou se však neúčastní.

„Dnes večer vzdali v Brně na Ústředním hřbitově hold vojákům Rudé armády padlým při osvobození Brna a jižní Moravy ruští, čeští i slovenští motorkáři. Vše proběhlo klidně, důstojně a bez jakýchkoliv problémů. Bylo pro mne silným zážitkem být při tom a společně se poklonit památce padlých s ruským generálním konzulem panem Budajevem. Jsem zvědav, co se zítra dozvím z českých médií," uvedl na sociálních sítích Hašek, přidal také několik fotografií.

Ihned se ozvaly hlasy, které jeho krok podpořily. Mnozí poukazovali na roli sovětských vojáků při osvobozování země a na to, že „minulost nelze přepsat". „Dobře. Michal Hašek nezklamal," komentoval setkání Haškův stranický kolega Stanislav Huml. Hejtmanovo gesto ocenily i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna nebo proruská aktivistka Jelena Vičanová.

Naopak ostře se do politika za setkání s Nočními vlky pustil proukrajinský aktivista Tomasz Peszynsky. „Hašek! 'Vmeste my sila, My patrioty Rossiji.' Je to venku. Takovýto coming out tu už dlouho nebyl. Tak to je síla. Ten Zemanovsko socanskej pučista dělá otevřenou protekci chlapům, kteří se pyšní tím, že zasahovali a dělali pořádky na Krymu a Donbasu," rozjel se aktivista na sociálních sítích.

„Kde jsou ti fízlové a mlátičky, co zmydlili nedávno onoho mladíka na Florenci jen protože neměl občanku? Jak to že je nebuzerují, nepředvádějí na stanici policie za účelem podání vysvětlení, jak to, že po nich nechtějí na každém kroku techničák, řidičák, pojištění, jak to, že jim neměří dezén a neberou krev, otisky atp? Proč je nepovažují za bezpečnostní riziko, jehož mají plná ústa? Jak to, že naše hrdinné mlátičky, které se v Praze producírují se samopaly a tak rády si bouchnou, aby si ukojili libido převahy dané uniformou najednou zmizely? Cožpak nemají chuť si bouchnout, jako obvykle? Dostaly strach? Nebo povel? Nebo snad cítí instinktivně spřízněnost krví s tímto fašizoidním ksindlem? Zde bude asi ta správná odpověď," dodal ostře Peszynski.

Loading...
Vstupte do diskuze (59)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama