Regionální politici: Situace kolem OKD se dá zvládnout

Praha - Situace kolem krachují těžební společnosti OKD je podle moravskoslezských politiků zvládnutelná. Podle některých by stát do útlumu měl zasahovat.

Přidejte svůj názor

OKD, Důl Paskov
doporučujeme

Zlepšit by se měla podle nich i spolupráce mezi krajem a ministerstvem průmyslu. Vedení OKD v úterý požádalo soud o vyhlášení úpadku a povolení reorganizace. Firma nemá peníze na splacení svých závazků, dluží více než 17 miliard korun. Soud o návrhu teprve bude rozhodovat.

"Stát by měl zabezpečit, aby těžba v těch dolech, které jsou nerentabilní z pohledu provozního, byla zachována co nejdéle, a pro ty lidi, co odcházejí, byla postupně vytvářena nová pracovní místa," uvedl hejtman Miroslav Novák (ČSSD). V pátek bude v Ostravě situaci ve společnosti řešit spolu s ministry premiér Bohuslav Sobotka. "Stát by v této chvíli měl zabezpečit patřičnou rekvalifikaci pro tyto lidi, aby mohli plynule z jednoho zaměstnání přejít do druhého," doplnil hejtman.

Poslanec a lídr kandidátky TOP 09 pro krajské volby Herbert Pavera vnímá řízenou insolvenci jako nejlepší řešení pro OKD. "I pro zaměstnance, kteří budou moci možná i několik let dál fungovat ve své práci. Havíři jsou zvyklí tvrdě pracovat. Věřím, že ti mladší najdou uplatnění ve strojírenství, hutnictví či stavebnictví. Řada z nich, stovky možná i tisíce, najde uplatnění při útlumu jednotlivých dolů," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

21. srpna bude v Praze dusno. Pochod proti Zemanovi a Babišovi vyrazí do…

19.08.2019 09:14 Na současné politické problémy chce při pochodu k připomínce výročí událostí z 21. srpna 1969…

Ruský útok na Česko? Schází se Bezpečnostní rada státu

19.08.2019 05:32 Kvůli kybernetickému útoku proti ministerstvu zahraničí se dnes ráno sejde Bezpečnostní rada státu …

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama