Rath: Zůstali jsme v komunismu. Pak promluvil o krabicích s vínem

Praha - Exhejtman a někdejší ministr David Rath tvrdí, že naše vězeňství zůstalo vězet v komunismu. Podle něj připomíná komunistickou vojnu.

Přidejte svůj názor

Rath přišel k soudu (18.5.2015) bez advokátů a soudce chtěl vysvětlení.
doporučujeme

"Naše vězeňství zůstalo vězet v komunismu a dost připomíná komunistickou vojnu i prostředím a absurditou. Je to jistě inspirace pro nové "černé barony" tentokrát z prostředí věznice v době reálného kapitalismu českého střihu," řekl deníku Blesk Rath.

Sám o sobě také tvrdí, že není udavač a nemyslí si, že je to špatně. "Teď se lidem sice tvrdí něco jiného, tedy že udávat je správné, ale mně to nepřipadá správné ani za Rakouska, nacistů, komunistů a nyní za... těžko říci, v čem to vlastně dnes žijeme," podotkl.

Pro jeho proces je podle něj charakteristické, že některá média přinášela vybrané části z vyšetřovacích spisů a vždy jen ty, co měly dokázat jeho vinu. "Nedávno jsem zaznamenal rozsudek na evropské úrovni, že obdobné úniky do médií znamenají odepření práva na spravedlivý proces, neboť manipulují mínění v něčí neprospěch," uvedl.

Dodal, že podrobné vysvětlení je součástí odvolání. "Já jen mohu zopakovat, že jsem od Kottových dostal krabici s lahvemi vína," zopakoval Rath.

Loading...
Témata: David Rath
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama