Schůze Sněmovny trvala pět minut, ministři nedorazili na interpelace

Praha - Poslanci se dnes měli věnovat písemným interpelacím, chyběli ale členové vlády. Dopolední část řádné schůze Sněmovny tak trvala zhruba pět minut. Absenci ministrů odpoledne kritizoval premiér Bohuslav Sobotka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Dolní komora se měla věnovat pěti písemným interpelacím na čtyři členy vlády. "Vzhledem k omluvám, které jsem přečetl, tak ani pan ministr (Milan) Chovanec, ani pan ministr (Marian) Jurečka, ani pan ministr (Andrej) Babiš ani pan premiér (Bohuslav) Sobotka nejsou přítomni," konstatoval předsedající Petr Gazdík.

Z dnešního jednání dolní komory nebo z jeho části se omluvilo 12 členů vlády, většinou z pracovních důvodů. Babiš později na twitteru uvedl, že má "nevelký" zápal plic, a proto se dnes ani v pátek jednání Sněmovny nezúčastní.

Opozice absenci ministrů kritizovala. "Považuji to už za pohrdání Sněmovnou a demokracií. Nepomohly výzvy předsedy Sněmovny ani sliby premiéra, ministři nepovažují za důležité a nutné se na interpelace vůbec dostavit," uvedl poslanec TOP 09 František Laudát. "Na malou účast ministrů na interpelacích jsme zvyklí. Dnes však do práce nepřišel ani jeden člen vlády. Pohrdání Parlamentem v přímém přenosu," komentoval dnešní situaci ve sněmovně šéf ODS Petr Fiala.

Sněmovna se pak znovu sešla hodinu před polednem k mimořádné schůzi svolané z podnětu TOP 09 a ODS k problémům s dopravními stavbami.

Předseda vlády odpoledne v rámci ústních interpelací přiznal, že účast některých ministrů na interpelacích "je skutečně bídná". Poukázal na přitom na statistiku, kterou na úřadu vlády nechal zpracovat. Podle ní k největším absentérům patřili vicepremiér Andrej Babiš (ANO) a ministři vnitra a zdravotnictví Milan Chovanec a Svatopluk Němeček (oba ČSSD).

Statistika bude podle premiéra předmětem jednání vlády, až se k ní všichni ministři vyjádří. Babiš k tomu, že byl přítomen jen třetině poslaneckých dotazů, které na něj směřovaly, již dříve ČTK sdělil, že na interpelace odpovídá písemně, protože je někteří opoziční poslanci využívají k osobním útokům a opakují je.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama