Poslanec Fiedler odejde z Úsvitu, vstoupil do hnutí Řád národa

Praha - Poslanec Karel Fiedler, který byl do Sněmovny zvolen za Úsvit, vstoupil do hnutí Řád národa. Řekl to na dnešní tiskové konferenci Řádu národa.

Přidejte svůj názor

Úsvit - Národní demokracie (Praha, 8.8.2015)
doporučujeme

Fiedlera k odchodu přesvědčilo chování bývalé strany. "Vzhledem k tomu, co strana Úsvit v poslední době předvádí, jaké veletoče, se chci od toho distancovat. Nemám jinou možnost, než ukončit i své členství v poslaneckém klubu," řekl Fiedler ČTK. Postěžoval si na amatérismus v klubu při přípravě na jednání Sněmovny.

Podle předsedy hnutí Josefa Zicklera oslovuje Řád národa i další poslance s cílem vytvořit už v tomto volebním období poslanecký klub. "Věřím, že hnutí bude alternativou pro zklamané, podvedené, ať už tradičními stranami, ale zejména jinými novými hnutími," uvedl Fiedler. Hnutí také představilo svého prvního kandidáta do Senátu. V Praze 6 bude o zvolení usilovat mluvčí nemocnice Na Bulovce Martin Šalek, celkem by mohlo hnutí kandidovat do Senátu ve třech obvodech.

Nacionalistický Řád národa

Řád národa sám sebe prezentuje jako hnutí, které se hlásí ke konzervativnímu nacionalismu. "Konzervativní nacionalismus neklade důraz na principiální nacionalismus projevující se všeobecným sebeurčením, ale jde především o sociální soudržnost a veřejný pořádek ztělesněný v pocitech národního vlastenectví. Hlavním cílem konzervativního nacionalismu je zachování jednoty národa. Nacionalismus se tím stává jednou z forem tradicionalismu, což se projevuje uznáváním svých kořenů, tradic a historických odkazů," upozorňuje řád na svém webu.

Jde o národní hnutí politického středu, údajně bez negativních postojů vůči levici nebo pravici. Jeho vzorem jsou hospodářské úspěchy a národní politická cesta první republiky. Řád především podažuje republiku postavenou na silném právním základu s uplatněním zákonů, kdy k jejich vynucení slouží silná státní správa s kontrolními mechanismy, které jsou řízeny prezidentem republiky. Žádají také svou národní měnu, soběstačnou potravinářskou sférou, republiku zabezpečenou armádou společně s bezpečnostními a záchrannými složkami, jakož i vládu, která posílí vlastní manažerskou pozici státu tak, aby byl stát schopen sám zajistit klíčové prostředky pro jeho důstojné fungování a zabezpečení všech služeb, které vyplývají z jeho funkce.

Řád národa má podle Zicklera zhruba 2000 členů a vybudovanou krajskou strukturu. Jeho kandidáti musejí být členy hnutí a vzdát se imunity. Předseda se má starat o hnutí a nekandidovat na žádnou volenou funkci. V senátních volbách na sebe chce strana upozornit a soustředit se na příští volby do Sněmovny. "Naše ukotvení není doprava, ani doleva, je to politika čistého středu, ve prospěch občana," řekl ČTK Zickler.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama