Kdo je odpovědný za kauzu EIA? Pravice si ve Sněmovně podala Brabce

Praha - Kritika ze strany pravice na adresu vlády a hlavně ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) se snesla při dnešní mimořádné schůzi Sněmovny svolané ke kauze posuzování vlivů na životní prostředí u dopravních staveb, tzv. EIA.

Přidejte svůj názor

Richard Brabec /ANO/, ministr životního prostředí
doporučujeme

Podle předsedy klubu TOP 09 a Starostů Františka Laudáta jde o Brabcovo fatální selhání. Brabec obvinění odmítl s tím, že se podařilo v Bruselu dojednat výjimky a také zachránit evropské peníze.

Brabec uvedl, že současná vláda zdědila mnoho let neřešený problém a začala se jím zabývat hned od prvních týdnů svého fungování. Ministerstvo životního prostředí podle něj udělalo maximum možného v zájmu ČR. "Troufám si tvrdit, že neztratíme ani euro z nového programového období," prohlásil. Řekl také, že se podařilo dojednat zásadní výjimku spočívající v tom, že nebude nutné plošně vypracovávat EIA na další stovku projektů, které ji mají podle novějšího zákona z roku 2001.

Kauza posuzování vlivů (EIA) se týká starých posudků vzniklých podle zákona z roku 1992, tedy před vstupem Česka do EU, který ale nyní Brusel neuznává. Problémy s posudky má v Česku 98 dopravních staveb za zhruba 130 miliard korun. Podle TOP 09 jsou ohroženy stavby za 261 miliard korun. Ministerstva životního prostředí, dopravy a místního rozvoje už od loňského roku vyjednávají o výjimkách pro tyto stavby.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vladimír Huněk. Údajný dědic miliard, který napálil Ransdorfa

22.08.2019 09:02 Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z…

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama