Námitky ČSSD proti exekuci? Podle Altnera jde o obstrukci

Praha – Bývalý advokát Zdeněk Altner se domnívá, že námitka podjatosti ČSSD na Obvodní soud pro Prahu 1, který má rozhodnout o exekuci strany, je jen obstrukcí. ČSSD podle dokumentů, které má ČTK k dispozici, namítá vedle podjatosti to, že pražský soud není místně ani věcně příslušný.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

O námitkách rozhodne vyšší soud. Podjatost právníci ČSSD dokládají na zprávách z různých médií, ve kterých měla podle nich mluvčí soudu Alena Novotná poskytovat Altnerovi poučení, předjímat pravděpodobný výsledek řízení nebo obhajovat předchozí postup soudů během sporu. Novotná ve středu nařčení popřela s tím, že se snaží informovat neutrálně.

Bývalá advokát Altner v oficiálním prohlášení uvedl, že námitky ČSSD nemají oporu v zákoně. Uvádí například, že podjatost je podle něj možné namítat jen proti konkrétní osobě, ne celému soudu.

Nejzávažnější je však podle něj samotná skutečnost, že v běžně prováděném exekučním řízení se dlužník nesmí do pověření exekučního úřadu dozvědět, že byl podán návrh na pověření exekuce soudem. Skutečnost, že se o podání exekučního návrhu dozvěděla veřejnost, je podle něj de facto trestným činem.

O pohledávku vůči ČSSD projevila zájem skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy, která za ni ve středu Altnerovi nabídla 55 milionů korun. Altnerův syn Patrik takový postup označil za podivný, Krúpa se podle něj chce zviditelnit. Altnerův právník Václav Veselý dnes uvedl, že k prodeji pohledávky nedojde, protože je nepřijatelná.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama