Hašek se setkal s Nočními vlky. A takhle se nám k tomu vyjádřil Zeman

Praha - Jihomoravský hejtman Michal Hašek se v Brně poklonil památce padlých vojáků s ruským generálním konzulem Alexandrem Nikolajevičem Budajevem a skupinou motorkářů známých jako Noční vlci. Ačkoli za to sklidil notnou dávku kritiky, prezident Miloš Zeman jeho počínání ocenil.

Přidejte svůj názor 188 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Motorkáři z ruského motocyklového klubu Noční vlci, ke kterým netají své sympatie ani ruský prezident Vladimir Putin, na jihu Polska v bývalém nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim uctili památku obětí fašismu a následně se vydali do Brna. Zde se s ruským generálním konzulem a hejtmanem Michalem Haškem poklonili památce padlých vojáků Sovětského svazu.

Hašek však za tento čin sklidil pořádnou kritiku od médií i komentátorů. Vyčítali mu nejen fotografii, na které je zachycen spolu s motorkáři, ale i fakt, že šéf klubu Alexandr Zaldostanov je na sankční listině USA i Evropské unie za aktivní podporu ruské anexe Krymu. Ten se ale průjezdu Evropou osobně neúčastní.

Velké zastání nyní Hašek našel u prezidenta Miloše Zemana. Ten ocenil, že hejtman uctil památku vojáků padlých při osvobozování naší vlasti. "V době pokusů o přepisování dějin je to velmi důležité. Z tohoto úhlu pohledu je "kauza Noční vlci" absolutně nedůležitá," uvedl pro EuroZprávy.cz.

Psali jsme:  

Lžete, pustil se Hašek do České televize. Co na to prezident?

Kauza měla dohru v pořadu Události, komentáře, kde Hašek celý svůj počin vysvětlil: "Já jsem se poklonil obětí padlých vojáků Sovětského svazu, kteří padli za svobodu Čekoslovenska, ze svobodu českého a slovenského národa," uvedl Hašek. Dodal, že lidé, kteří do Čech přijeli, "mají pasy a pohraniční kontroly je vpustily do Schengenského prostoru, narozdíl od uprchlíků, které pozvala Merkelová."

Moderátor pořadu ale upozornil právě na sankční seznam USA, což Haška pobouřilo: "Pane redaktore, jste Česká televize, ne tiskový orgán americké vlády. Vy lžete divákům. To byli lidé, kteří byli vpuštěni do Schengenského prostoru," naštval se Hašek. To si ale moderátor nenechal líbit: "Vyprošuji si, abyste mi říkal, že lžu," odvětil. Hašek svá slova zmírnil s tím, že pokud nelže, tak fabuluje a podsouvá, nadále si ale stál za svým: "Jsem obětí mediálního lynče a je to trapné," dodal Hašek.

Nevraživost mezi Hradem a veřejnoprávní televizí není ničím novým a nejinak je tomu i v tomto případě. "Pokud jde o včerejší Události, komentáře, Česká televize jimi plně navázala na tradice Československé televize," uvedl prezident.

Loading...
Vstupte do diskuze (188)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama