Vitásková píše Zemanovi: Justice selhává, demokracii si nesmíme nechat vzít

Praha - Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková v pondělí zaslala prezidentovi Miloši Zemanovi dopis, v němž se ohrazuje proti postupu justice ve své kauze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Vitáskovou v únoru Krajský soud v Brně nepravomocně odsoudil na 8,5 roku vězení. Podle rozsudku bylo důvodem nezákonné vydání licencí dvěma solárním elektrárnám v Chomutově.

"Kategoricky odmítám vykonstruovaný "zločin", kdy aktéři došli tak daleko, že i trestní senát byl vybrán v rozporu s Ústavou České republiky," píše šéfka ERÚ v dopise, který má ČTK k dispozici. Vitásková v něj dále zmiňuje účelovost jejího stíhání a s tím související osobní, pracovní i společenskou dehonestaci.

Vitásková dnes také vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby se situací v tuzemské justici zabýval. "Česká justice selhává a je třeba to řešit," uvedla.

"O celé řadě porušení Ústavy vůči Energetickému regulačnímu úřadu, nezávislé státní instituci, budeme informovat veřejnost na speciální tiskové konferenci, předpokládám do 14 dní. Kauza Vesecká je pouze špičkou ledovce," řekla dnes Vitásková. "Nesmíme si nechat demokracii vzít," dodala.

Vitásková se dnes také vyjádřila k připravovaným novým tarifům elektřiny. Zopakovala, že nezačnou platit dříve než v roce 2019 a že se nebudou počítat podle jističe, jak bylo původně plánováno.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 17:06 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Na to nemáte právo! Klaus ml. se naštval na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 10:44 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama