Diktát EU? Už dávno ne, teď je to rozkazování, varuje Černoch

Praha - Současný systém, který v Evropské unii panuje a je veden spíše k centralizaci než k decentralizaci, tak už není jen o diktátu, ale o rozkazování. Tvrdí to Marek Černoch, 1. místopředseda hnutí Úsvit - Národní koalice.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Marek Černoch a Martin Konvička na demonstraci proti uprchlíkům
doporučujeme

"Můj názor je takový, že současný systém, který v Evropské unii panuje a je veden spíše k centralizaci než k decentralizaci, tak už není jen o diktátu, ale o rozkazování, co musí jednotlivé členské státy udělat," řekl Černoch Českému rozhlasu s tím, že tím, kdo rozkazuje, je Brusel, konkrétně předseda Evropské komise Junker a Donald Tusk

"Dlouhou dobu rozkazují o tom, že si členské státy budou povinně přerozdělovat imigranty. Kvóty řešíme více než rok," uvedl a tvrdí, že nejnebezpečnějším poválečným krokem v moderní historii Evropy je bezvízový styk s Tureckem.

Jediná možnost je prý soudit se. "Too udělalo Slovensko a další státy. Ale bohužel naše vláda se k tomu nepřipojila. Ačkoli ta šance, že bychom vyhráli tu žalobu u Evropského soudního dvora, tak byla velká."

"Já navrhuji změnu systému k decentralizaci, tedy k tomu, aby členské státy měly možnost rozhodovat o těchto opravdu důležitých otázkách samy, aniž by byly tlačeny Bruselem," uvedl s tím, že pokud by politika EU měla pokračovat tím směrem, jakým pokračuje, tak jedinou cestou je z EU vystoupit.

Podle Černocha by ale vystoupení neznamenalo ekonomickou nestabilitu ani ohrožení. "Evropské státy dokáží fungovat i bez Evropské unie. A pokud EU má plán a cíl jít tím směrem, kterým jde, kdy jsme denně zavalováni směrnicemi a různými návrhy, kdy se k tomu nemůžeme kolikrát ani vyjádřit, tak tím směrem ztrácí stát suverenitu," tvrdí.

Loading...
Témata: Černoch, Marek | EU
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama