Policisty, kteří vyšetřují Čapí hnízdo, někdo odposlouchával

Praha - Detektivové z pražské hospodářské kriminálky našli podle zjištění Práva v uplynulých dnech ve svých kancelářích štěnice. Odposlechy včetně skryté kamery byly přitom nainstalovány v kancelářích týmu, který šetří podezření na dotační podvod související se stavbou luxusní farmy Čapí hnízdo vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
doporučujeme

Kdo a proč štěnice do prostor v sídle pražské policie nainstaloval a koukal tak skrytě vyšetřovatelům pod ruce, není jasné. Právu každopádně nález potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z prostředí bezpečnostních složek.

"Byla tam i kamera, která zabírá celou místnost," řekl k tomu Právu zdroj.

Šéf odboru hospodářské kriminality pražské policie Pavel Klučka se k nálezu odmítl jakkoliv vyjádřit s tím, že je vázán mlčenlivostí. Podle informací Práva přitom prostorové odposlechy objevil ve své kanceláři i on.

Podle Práva není jasné, jestli policisty nesledovala například inspekce GIBS. Její mluvčí odmítla záležitost komentovat. List spekuluje i o tom, že by kamery mohl instalovat Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Ani tento útvar kauzu nijak nekomentoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (38)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Bitva o eurokomisaře vrcholí, tři země ještě své kandidáty neoznámily

24.08.2019 10:38 V pondělí vyprší neoficiální lhůta, kdy by členské státy Evropské unie měly oznámit jména svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama