Spor o "parchanta" pokračuje. Babiš i novinář Šafr se proti rozsudku odvolali

Praha- Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti rozsudku, který mu uložil vyplatit zadostiučinění 50 tisíc korun šéfredaktorovi serveru Svobodné fórum Pavlu Šafrovi. S verdiktem nesouhlasí ani novinář, odvolal se také.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pavel Šafr
doporučujeme

Sporem se tak bude zabývat ještě středočeský krajský soud. Novináři vadí, že ho ministr opakovaně a veřejně označil za "psychopata" a "parchanta".

O tom, že má předseda hnutí ANO Babiš zaplatit Šafrovi 50.000 korun za zásah do osobnostních práv, rozhodl letos v březnu Okresní soud Praha-západ. "Mohu potvrdit, že obě strany podaly odvolání. V současné době byli účastníci vyzváni k zaplacení soudního poplatku z odvolání. Spis proto ještě nebyl odeslán ke krajskému soudu," sdělil na dotaz ČTK mluvčí okresního soudu Adam Drobný.

Novinář podal na ministra Babiše žalobu loni v květnu. Poukázal v ní na to, že ho politik opakovaně urazil, mimo jiné v pořadu Interview ČT24. Nelíbí se mu, že Babiš směšuje rovinu veřejné diskuse a práva na kritiku s rovinou osobního napadání a urážení. Soud Šafrovi přiznal polovinu požadované částky, omluvu však nikoliv.

Okresní soud Praha-západ se zabývá i další žalobou na ochranu osobnosti, která míří na Babiše. Podal ji moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD), jemuž vadí označení za "kšeftaře"a "tuneláře" či přirovnání k exhejtmanovi Davidu Rathovi. Požaduje omluvu a 200 tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama