Ambice hnutí ANO: Babiš by pokládal za úspěch pět hejtmanských postů

Praha - Vicepremiér Andrej Babiš na dnešní programové konferenci naznačil, jaké má hnutí ANO ambice v krajských volbách. Za úspěch by pokládal zisk pěti hejtmanských postů ze 13.

Přidejte svůj názor

Hnutí ANO
doporučujeme

Pražská konference ANO je oficiálním zahájením předvolební kampaně hnutí. Billboardy hnutí se sloganem Chceme lepší Česko se už objevily v krajích na začátku května. Takzvanou horkou část kampaně ANO spustí v polovině srpna.

"Já mám raději vždy nějaký nižší cíl a lepší výsledek. Říkáme, že kdybychom získali pět hejtmanů, tak by to byl úspěch. Ale samozřejmě možná vnitřně si říkáme, že máme na víc," řekl dnes Babiš.

V Senátu má nyní hnutí ANO čtyři zástupce - Zdeňku Hamousovou, Zuzanu Baudyšovou, Jiřího Hlavatého a Petera Kolibu. Byli zvoleni před dvěma lety. "Senátním kandidátům se ještě budeme věnovat, tam si netroufám odhadovat," uvedl Babiš. Volby budou ve 27 z 81 senátních obvodů.

Hnutí pokládá za stěžejní programové záležitosti do krajských voleb zdravotnictví, školství, dopravní infrastrukturu, sociální služby a bezpečnost. Místopředseda ANO a brněnský primátor Petr Vokřál podotkl, že hnutí je kritizováno za to, že nemá program. "Intenzivně na tom pracujeme, ale pořád se držíme hesla, že zdravý selský rozum je lepší než sofistikované řešení," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama