Prouza má převzít roli koordinátora pro digitální agendu

Praha - Vládní zmocněnec pro evropské záležitosti Tomáš Prouza by měl převzít i roli vládního koordinátora pro digitální agendu. Kabinetu tento návrh předloží premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po dohodě s ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), uvedl server Ekonomický deník. Původně ministerstvo navrhovalo zřídit novou funkci.

Přidejte svůj názor

Tomáš Prouza
doporučujeme

Důvodem sloučení obou funkcí je podle předloženého materiálu zejména to, že přímá podřízenost koordinátora předsedovi vlády zajistí digitální agendě adekvátní prioritu. Prouza by tím navíc měl získat dostatečnou váhu při spolupráci s ministerstvy a dalšími státními úřady. Dalším důvodem je podle serveru také "evropský rozměr digitální agendy". Navíc Prouza se podle Sobotkova návrhu už nyní digitální agendou dlouhodobě zabývá a na Úřadu vlády je gestorem Akčního plánu pro rozvoj digitálního trhu.

Jde o změnu, která vychází vstříc například požadavku Svazu průmyslu a dopravy. Zaměstnavatelé již dříve žádali jmenování hlavního koordinátora na úrovni vládního zmocněnce či státního tajemníka, který by zastřešil a zajišťoval efektivní spolupráci mezi jednotlivými resorty a úřady, nikoliv problematiku digitální agendy řešit jen na úrovni ministerstva průmyslu a obchodu.

Koordinátor digitální agendy má být přímo podřízený předsedovi vlády a získat funkce místopředsedy Rady vlády pro informační společnost a Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst. V rámci Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády se má pro plnění jeho úkolů vyčlenit pět služebních míst a letošní rozpočet navýšit o více než dva miliony korun, uvedl Ekonomický deník.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama