Kalousek opět šije do Babiše. Jeho zápal plic je jako Čapí hnízdo...

Praha – Přestřelky mezi šéfem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem a šéfem TOP 09 Miroslavem Kalouskem jsou dobře známé. Tentokrát se Kalousek do vicepremiéra pustil kvůli jeho „zázračnému uzdravení“ i kvůli další třaskavé kauze.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

OVM: pozvání přijal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a současný ministr financí Andrej Babiš
doporučujeme

Kalousek se na svém Facebooku vrátil k nemoci Andreje Babiše i tomu, jak šéf ANO sice kvůli zápalu plic nebyl přítomen při interpelacích v Poslanecké sněmovně, pak ale stejný den přednášel studentům.

„Se zápalem plic je to jako s Čapím hnízdem. Ráno ho máte, takže rozhodně nemůžete na interpelace do Sněmovny, pak ho na čas vyvedete ze svého vlastnictví, zajdete si zdráv a vesel zapřednášet studentům, načež ho opět přijmete a ulehnete," rýpnul si předseda opoziční TOP 09.

Sám Babiš ke své nemoci v neděli na sociálních sítích dodal: „Nechal jsem se od kolegů přesvědčit, abych vyležel zápal plic, beru dvoje antibiotika, musel jsem zrušit naplánované schůzky. Díky tomu jsem ale dodělal hromadu pošty a vyřídil desítky sms a mailů, takže je to vlastně dobře, že můžu takhle pracovat. Zítra jdu na odběry krve, snad to dopadne dobře, cítím se oslabený a hlavně tlustý, což mě teda štve víc než ta choroba."

Kalousek poukázal také na další kauzu, tentokrát šlo o odposlechy v kanceláři pražské kriminálk.y. Podle České televize policie podezřívá jednoho z kriminalistů, že na pokyn lidí z okolí Jany Nagyové ovlivňoval vyšetřování bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka.

List Právo však poukazoval na to, že odposlechy byly umístěny v kanceláři policistů, kteří vyšetřují podezření na dotační podvod související se stavbou farmy Čapí hnízdo, jejímž majitelem je právě Babiš. „Mám zdvořilý dotaz: je tady někdo, kdo vadí Andreji Babišovi, a přesto se domnívá, že není ,'napíchnut'?" přisadil si šéf TOP 09.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 20:00 Aktualizováno Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Sněmovnu čekají rošády? ČSSD chce personální změny ve výborech

25.08.2019 16:01 Vládní ČSSD má zájem o vedení sněmovního výboru pro sociální politiku, kde je neobsazené místo poté…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama