Ludvík Šulda: Noční vlci uctili památku padlých

Praha - "Nejstarší ruský klub fandů do motorek projel Českou republikou v rámci jízdy z Moskvy do Berlína na počest Dne vítězství. Účastníci průjezdu po cestě uctívali památku tisíce padlých vojáků Rudé armády, kteří bojovali proti nacistické Třetí říši a osvobodili i naši republiku. Jejich dědové a otcové v této hrůzné válce položili své životy," píše v komentáři, který má k dispozici server EuroZprávy.cz, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje Ludvík Šulda.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
doporučujeme

Cíl cesty je tedy mírový, pietní a dlouhodobě známý. Je vskutku hyenismus, že mnoho našich politických představitelů využilo situaci k pohoršování se nad tímto průjezdem, a tím dosáhlo i svého zviditelnění. Počínaje Jiřím Dienstbierem, po představitele ODS a TOP 09.

Nejvíce jim prý vadí, že členové Nočních vlků podporují svého současného prezidenta Putina a jeho politické postoje. Takzvaní demokraté prostě neuznávají něčí jiný politický názor. Přípustná je jenom jejich vlastní verze pravdy a ostatní jsou nelegitimní. Uctít památku padlých, na kterou mnozí z nich sami zapomněli, je pro ně nepředstavitelným „hříchem".

Připomínat si výročí našeho osvobození, při kterém mnoho vojáků Rudé armády položilo životy, považuji za úctyhodné a nevěřím, že by si arogantní politici tímto přihnali nějaké plusové body, ač si to sami zjevně myslí. Komu se chtějí zavděčit, můžeme spekulovat, ale našim občanům těžko. Ti nezapomínají na to, kdo jim pomohl zbavit se fašistické moci a umožnil jim život v míru. Proto tito pražští křiklouni v čele s Jaromírem Štětinou z TOP 09 jsou pouze kapkou v moři, která rozhodně smýšlení veřejnosti nijak nenaruší.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomíná rok 1969, Prahou prochází tisíce lidí

21.08.2019 22:45 Aktualizováno Na mnoha místech České republiky si dnes lidé připomněli okupaci Československa vojsky Varšavské…

Ministrem kultury by měl být Lubomír Zaorálek

21.08.2019 20:35 Do čela resortu kultury místo nováčka ve vysoké politice, kterým měl být prezidentem odmítnutý…

Zeman a Schillerová jednali o rozpočtu, prezidenta zaujal stravenkový…

21.08.2019 18:38 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) seznámila dnes prezidenta Miloše Zemana s vývojem…

Schodek rozpočtu by měl zůstat 40 miliard, soudí Babiš. KSČM cení zuby

21.08.2019 18:23 Aktualizováno Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zůstat 40…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama