Babiš o svém členství v KSČ: Asi jsem byl prospěchář, být členem byla výhoda. Nebyl každý jako Havel

Praha – Z komunistické věznice v Uherském Hradišti, kde režim věznil, mučil a vraždil nevinné lidi, by měl podle ministra financí Andreje Babiše vzniknout památník zločinů komunismu. Šéf státní kasy, který byl sám členem KSČ, by rád převedl budovu na ministerstvo kultury.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo

Babiš pro server Aktuálně.cz nastiňoval svoje plány, podle kterých by se bývalá věznice v Uherském Hradišti měla změnit v památník, připomněl, že jde o památku, která by se jako památka měla zachovat. Postarat by se o ni měl vedle ministerstva kultury také kraj.

„Mají tam miliardáře a mecenáše Valentu, tak ať na to dá nějaké peníze. Já bydlím v Průhonicích, investoval jsem tam 600 milionů korun do sokolovny, domova důchodců i hotelu, tak ať Valenta také pomůže," navrhl Babiš.

V té souvislosti přišla řeč také na Babišovo velmi diskutované členství v KSČ. „V komunistické straně bylo 1,7 milionu lidí, já jsem byl řadový člen a asi jsem byl prospěchář, protože byla určitá výhoda být členem komunistické strany. To ale neznamená, že lidé, kteří byli ve straně, podporovali komunismus," vysvětloval své působení ve straně šéf hnutí ANO.

Dodává také, že režim nikdy nepodporoval, naopak na něj prý byl naštvaný, „Nebyl každý Václav Havel. Bylo jen pár lidí, kteří měli odvahu bojovat proti režimu, takže já si to teď možná nahrazuji bojem proti establishmentu, který tady tradiční politické strany vytvořily. Ale památník prosazuji proto, že by si mladí lidé měli připomínat, jaká zvěrstva tady komunismus dělal, zejména do roku 1968," dodal v rozhovoru ministr financí.

Témata: Andrej Babiš
Vstupte do diskuze (54)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama