Babiš o svém členství v KSČ: Asi jsem byl prospěchář, být členem byla výhoda. Nebyl každý jako Havel

Praha – Z komunistické věznice v Uherském Hradišti, kde režim věznil, mučil a vraždil nevinné lidi, by měl podle ministra financí Andreje Babiše vzniknout památník zločinů komunismu. Šéf státní kasy, který byl sám členem KSČ, by rád převedl budovu na ministerstvo kultury.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
doporučujeme

Babiš pro server Aktuálně.cz nastiňoval svoje plány, podle kterých by se bývalá věznice v Uherském Hradišti měla změnit v památník, připomněl, že jde o památku, která by se jako památka měla zachovat. Postarat by se o ni měl vedle ministerstva kultury také kraj.

„Mají tam miliardáře a mecenáše Valentu, tak ať na to dá nějaké peníze. Já bydlím v Průhonicích, investoval jsem tam 600 milionů korun do sokolovny, domova důchodců i hotelu, tak ať Valenta také pomůže," navrhl Babiš.

V té souvislosti přišla řeč také na Babišovo velmi diskutované členství v KSČ. „V komunistické straně bylo 1,7 milionu lidí, já jsem byl řadový člen a asi jsem byl prospěchář, protože byla určitá výhoda být členem komunistické strany. To ale neznamená, že lidé, kteří byli ve straně, podporovali komunismus," vysvětloval své působení ve straně šéf hnutí ANO.

Dodává také, že režim nikdy nepodporoval, naopak na něj prý byl naštvaný, „Nebyl každý Václav Havel. Bylo jen pár lidí, kteří měli odvahu bojovat proti režimu, takže já si to teď možná nahrazuji bojem proti establishmentu, který tady tradiční politické strany vytvořily. Ale památník prosazuji proto, že by si mladí lidé měli připomínat, jaká zvěrstva tady komunismus dělal, zejména do roku 1968," dodal v rozhovoru ministr financí.

Loading...
Témata: Andrej Babiš
Vstupte do diskuze (54)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní líčení v kauze Vidkun nehude? Obhájci chtějí předběžné projednání…

19.08.2019 13:48 Obhájci v olomoucké korupční kauze Vidkun se chtějí vyhnout projednání případu u hlavního líčení.…

Kyberútok na MZV? Senátorům jsme informace neposkytli, brání se NÚKIB

19.08.2019 12:51 Aktualizováno Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil dnes na…

ČSSD trvá na Šmardovi. Zeman se pohybuje mimo ústavu, láteří Hamáček

19.08.2019 12:25 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby…

Dotace z ministerstva kultury? NKÚ odhalil alarmující skutečnosti, resort…

19.08.2019 09:58 Aktualizováno Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama